0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Afyon Çıkışlı Turlar

Turzz.com

Afyon Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL179 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0
güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Afyon Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin gastronomi şehirleri arasında bulunan Afyon, özellikle et ürünleri ve şekerlemeler konusundaki kalitesi ile bilinmektedir. Tüm dünyaya ürünlerini ulaştırmayı başaran ve Türkiye’nin adını duyuran şehirlerden biri olması ile birlikte de Afyon halkı turizm anlamında da şehirdeki yerel ve ulusal acenteler üzerinden hizmet almaktadır.

Bu acenteler tarafından verilen hizmetler sayesinde Afyon çıkışlı turlar düzenlenirken, Türkiye’nin birçok farklı bölgesine ulaşmak ve yeni kültürler yeni bilgiler elde etmek mümkün olmaktadır.

Afyon merkezinde tüm şehir halkının uygun bütçeler ile katılabileceği ve yıl boyunca düzenlenen Afyon çıkışlı turlar günübirlik veya konaklamalı olacak şekilde değişen yapılarda sunulmaktadır. Bu turlarda bazen yakın bir şehre gün içerisinde kolay bir karayolu ulaşımı sağlandıktan sonra bu şehrin her bir noktasında tarihi değerler ve kültürel değerler gezilmektedir. Bazen daha uzak noktalara düzenlenen havayolu seyahatleriyle konaklamalı turlar planlanırken, örneğin Güneydoğu Bölgesi’ndeki birkaç şehirde birçok değişen nokta görülmekte ve değişen kültürler ile tanışılmaktadır.

Tüm bununla birlikte aradığınız Afyon çıkışlı turlar için daha net bilgileri sizin için hazırladığımız bu içerikte bulabilirsiniz.

Afyon Çıkışlı Günübirlik Turlar

afyon cikisli gunubirlik turlar

İlk olarak tek bir gün içerisinde tamamlanan yapısı ile Afyon çıkışlı günübirlik turlar üzerinde durulabilir. Bu tur programlarından kısaca bahsetmek gerekirse, her hafta sonu iklim koşullarına ve dönemin koşullarına bağlı olarak mümkün olduğu zamanlarda Kapadokya turları düzenlenmektedir.

Bu tarz günübirlik turlarda katıldığınız bir Kapadokya gezisinde çok keyifli bir program ile birlikte öncelikle Peri Bacaları sonrasında Göreme gezisi ardından Güvercinlik Vadisi ve Ihlara Vadisi gibi noktalarda geziler yaparak, Kapadokya’yı her ayrıntısıyla tanıyabilirsiniz.

Afyon çıkışlı günübirlik turlar içerisinde Kapadokya ilk ve en önemli örneklerden biri olmakla birlikte bu turlar arasında bazen yine yakın noktada bulunan Ege Bölgesi turları olarak örneğin Pamukkale gezileri de bulunmaktadır.

Bu gibi gezi programları farklı bütçelere, zaman planlamalarına ve mevsimsel koşullara bağlı olarak belirlenirken, Afyon çıkışlı turlar içerisinde özellikle hafta sonunu ya da yılın belirli günlerini değerlendirmek isteyen kişiler için avantaj oluşturmaktadır.

Afyon Çıkışlı Konaklamalı Turlar

afyon cikisli konaklamali turlar

Daha uzun süre ve daha keyifli bir tur programına katılmak için konaklamalı turları tercih ettiğinizde de Afyon çıkışlı turlar içerisinde önemli tercihler bulunmaktadır.

Temel olarak bakıldığında Afyon çıkışlı konaklamalı turlar içinde Güneydoğu turları, Karadeniz turları, Ege turları ve yine Kapadokya turları gibi seçenekler bulunmaktadır.

Afyon çıkışlı konaklamalı turlar sırasında tur programında bulunan şehir sayısına göre belirli şehirlerde konforlu otellerde konaklama, sabah kahvaltısı, yol boyunca rehberlik hizmetleri, ulaşım hizmetleri ve seyahat sigortası gibi ek hizmetler bulunmaktadır.

Bu gezilerde örneğin bir Güneydoğu turuna katıldığınızda; Adıyaman, Diyarbakır, Midyat, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep gibi bir güzergah üzerinde sıra gecelerine katılabilir, müzeleri gezebilir, Halfeti ve Fırat turları yapabilir, keyifli alışverişler ile gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Afyon Çıkışlı Kapadokya Turları

afyon cikisli kapadokya turlari

Günübirlik veya konaklamalı yapısıyla farklı özelliklerde sunulan Afyon çıkışlı Kapadokya turları özellikle günübirlik olduğunda çok daha avantajlı bir yapıyla size keyifli bir gezi fırsatı sunmaktadır.

Bu tur gezilerinde programa bakıldığında, Afyon’dan sabah saatlerinde ayrıldığınızda kahvaltı ikramı ile yapılan yolculukta birkaç saat içerisinde tamamlanan yolculuk sonrası bir gezi güzergahı belirlenmektedir.

Afyon çıkışlı Kapadokya turları sırasında gezi güzergahına bakılırsa, Güvercinlik Vadisinden başlayarak Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Avanos çarşıları, çanak/çömlek atölyeleri, Peri Bacaları(Üç Güzeller), Aşk Vadisi, Hayal Vadisi ve bunun yanında bir zaman uyumu elde edildiğinde Derinkuyu Yeraltı Şehri gibi duraklar bulunmaktadır.

Gezi sırasında ki her durakta farklı bir manzara farklı bir görsel güzellik elde edilirken, gün içinde Kapadokya şarapları tadımı etkinlikleri, balon turu gibi fırsatlar da bulunmaktadır.

Afyon Çıkışlı Karadeniz Turları

afyon cikisli karadeniz turlari

Türkiye’nin en yeşil noktalarının bulunduğu Karadeniz Bölgesi’ne ulaşabilmek açısından Afyon çıkışlı Karadeniz turları yıl içerisinde farklı acenteler tarafından değişen yapılır ile sunulmaktadır.

Karadeniz turlarına katıldığınızda da öncelikle Batı veya Doğu Karadeniz bölümüne gerçekleştirilen tur programlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü Afyon çıkışlı turlar içerisinde Karadeniz programları için bu iki bölüm açısından ayrı güzergahlar belirlenmiştir.

Afyon çıkışlı Karadeniz turları sırasında öncelikle Doğu Karadeniz aklınıza geldiğinde çay bahçeleri, sık sık yağan yağmurlar, yemyeşil Ayder Yaylası, Çamlıhemşin, Pokut Yaylası, Sis Dağı, Sümela Manastırı, Uzungöl ve Karagöl gibi noktalar bulunmaktadır.

Batı Karadeniz’e bakıldığında da tarihi ve özellikle mimarisi ile büyüleyen Karabük’te Safranbolu ilçesi ve muhteşem Karadeniz manzarası ile Bartın’ın Amasra ilçesi bulunmaktadır. Bolu’da Abant Gölü, Düzce’de Akçakoca ve Yedigöller gibi birçok farklı nokta da Batı Karadeniz turlarına görülebilir.

Afyon Çıkışlı GAP Turları

afyon cikisli gap turlari

GAP turları tüm diğer bölgelere göre özellikle tarih ve coğrafya turu olarak ön plana çıkmaktadır. Çünkü Afyon çıkışlı GAP turları sırasında Mardin, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa gibi kentlerde sürdürülen bir gezi bulunmaktadır.

Örneğin, bu programlardan birinde Adıyaman’da Nemrut Dağından güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Ardından Diyarbakır surlarında gezerek, tarihi Hasanpaşa Hanı’nı görebilir ve sonrasında Batman’a uğrayarak Hasankeyf muhteşemliğine şahit olabilirsiniz.

Katıldığınız Afyon çıkışlı GAP turları bu güzergahta Midyat ve Mardin sokaklarına uğradıktan sonra eski Mardin’de bir gezi, Kasımiye Medresesi ve oradan Urfa’ya yolculuk ile devam eder.

Tarih şehri Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Harran, Balıklıgöl, Hz. Eyüp Peygamber Makamı, Urfa çarşıları, hanlar, Halfeti gibi birçok durak sonrasında konaklama sağlanır.

Sonraki durakta Gaziantep’te Bakırcılar Sokağı, Kale, Zeugma ve Millet Hanı gibi noktalar ile birlikte tamamlanan gezi akıllarda muhteşem manzaralar bırakır.

Afyon Kalkışlı Ege Turları

afyon kalkisli ege turlari

Ege Bölgesi’nde yer alması ile birlikte Afyon; Uşak, Denizli, İzmir ve Manisa gibi birçok şehre çok yakın konumda bulunmaktadır. Bu bağlamda da Afyon kalkışlı Ege turları günübirlik veya konaklamalı şekilde düzenlenebilmektedir.

Eğer Fethiye ile Çanakkale arasına Ege sahillerinin bulunduğu noktalarda uzun bir tur programı bulunuyorsa, Afyon kalkışlı Ege turları konaklamalı yapıda olabilmektedir.

Günübirlik veya birkaç günlük Afyon çıkışlı turlar içerisinde Ege programlarına katıldığınızda, örneğin bir Muğla turunda Fethiye’de Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Marmaris, Datça, Bodrum ve Bodrum etrafındaki birçok antik bölge ziyaret edilerek keyifli bir gezi tamamlanabilir.

Bu tarz gezilerde örneğin Denizli’de Pamukkale Travertenleri görülürken, sonrasında İzmir’de Efes Antik Kenti, Çeşme, Alaçatı ve Şirince köyü gibi birçok noktaya uğrayarak gezi sağlanabilir.

Afyon Çıkışlı Yurtdışı Turları

afyon cikisli yurtdisi turlari

Yurt içinde birçok farklı noktayı görmekten ziyade farklı ülkeleri görmeyi tercih ettiğinizde de Afyon çıkışlı turlar içerisinde vizeli veya vizesiz seyahat edilebilecek ülkelere göre değişen tur programları bulunmaktadır. Eğer Afyon çıkışlı yurtdışı turlar içerisinde vizesiz seyahat programlarından yararlanmak istiyorsanız, bu açıdan Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya veya farklı Asya turları bulunmaktadır.

Afyon çıkışlı yurtdışı turlar içerisinde vize başvurularının ve rezervasyonların tamamlanması imkanı ile çok daha uzak ülkelere gerçekleştirilen tur programları da bulunmaktadır. Örneğin, bu konuda Avrupa’da İtalya turları, İspanya turları, Orta Avrupa turları ya da Uzakdoğu turları gibi birçok önemli seçenek bulunmaktadır.

Bu seçeneklerde de ulaşım açısından Afyon’dan İstanbul veya Ankara’ya gerçekleştirilen yolculuklar sonrasında aktarmalı havayolu seferleri kullanılmaktadır.

Afyon’ta bulunan yerel acenteler bir çok noktaya tur düzenlemektedir. Bu noktaların en popüler olanlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Afyon çıkışlı turlar mevsime göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu noktalar dışında da Afyon tur acentelerinin yaptığı farklı turlarda yapılabilmektedir.