0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Diyarbakır Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Diyarbakır Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Diyarbakır Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dicle’nin kıyısında Güneydoğu’nun bereketli topraklarının yer aldığı kentlerden biri olan Diyarbakır, her zaman önemli ve her zaman büyük bir şehir olmuştur.

Günümüzde bu büyük şehir, Türkiye’de özellikle tarih turizmi açısından ve kültür turizmi açısından büyük bir yere sahip olduğu gibi Diyarbakır halkı da ülkenin dört bir köşesini görme arzusuna sahiptir.

Buna istinaden bugün kentte yerel acenteler tarafından düzenlenen Diyarbakır çıkışlı turlar yer almaktadır.

Diyarbakır’dan günübirlik veya konaklamalı olarak değişen kentlere düzenlenen turlar sayesinde hem farklı şehirleri görmek hem de farklı kültürlere ulaşmak mümkün olmaktadır.

Çünkü Diyarbakır çıkışlı turlar arasında günümüzde Kapadokya turu, Karadeniz turu, GAP turları, Ege turları ve tarih turları gibi seçenekler yer almaktadır.

Bu tur programları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak açısından da hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır Çıkışlı Günübirlik Turlar

diyarbakır cıkıslı gunu birlik turlar

Diyarbakır gibi büyük bir şehirde özellikle hafta sonlarında şehirden uzaklaşarak farklı kültürler ve tarihler görebilmek için günübirlik turlar büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Örneğin, düzenli bir şekilde sunulan Diyarbakır çıkışlı günübirlik turlar içerisinde Kapadokya turu gibi bir seçenek yer almaktadır.

Diyarbakır merkezinde her hafta düzenlenen bu tur sayesinde Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da çok keyifli bir gün geçirme fırsatı doğmaktadır.

Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde Kapadokya gibi aslında bölgeye yakın konumda bulunan Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Gaziantep gibi kentlere düzenlenen turlar da yer almaktadır.

Bu tur programları sayesinde de yakın kentlerdeki Diyarbakır kültürüne yakın kültürleri ve tarihleri tecrübe etme şansı yer almaktadır.

Her zaman uygun bir bütçeli ve doğru zaman planlaması ile hazırlanan Diyarbakır çıkışlı günübirlik turlar özellikle arkadaş grupları, aile veya sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirmek için tercih edilebilir.

Diyarbakır Çıkışlı Konaklamalı Turlar

diyarbakır cıkıslı konaklamalı turlar

Her kentte olduğu gibi Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde de konaklamalı yapısıyla daha uzun bir süre alan turlar popüler bir yapıya sahiptir.

Özellikle birkaç günlük bir tatil niteliğine sahip olan Diyarbakır çıkışlı konaklamalı turlar yakın bölgedeki Güneydoğu kentlerinden başlamak üzere Karadeniz içerisinde Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz bölümlerine ya da Kapadokya ve Ege gibi bölgelere düzenlenebilmektedir.

Diyarbakır çıkışlı konaklamalı turlar içerisinde değişen bölgelere göre her kentin yöresel özelliklerini ve tarihi özelliklerini yansıtan konaklama tesislerinde konforlu konaklama imkanları sunulmaktadır.

Tüm tur programlarında sigortalı seyahat imkanı yer almakla birlikte kentlerde rehber eşliğinde daha keyifli bir tur imkanı da sunulurken, her şehirde de farklı mutfakların örneklerini tatma ve kültürlerine tanıklık etme şansını elde edebilirsiniz.

Diyarbakır Çıkışlı Kapadokya Turları

diyarbakır cıkıslı kapadokya turları

Kapadokya Diyarbakır için ortalama bir mesafede bulunması ile birlikte hızlı bir seyahat ile günübirlik turlar gerçekleştirilebileceği gibi konaklamalı Kapadokya turları da yer almaktadır.

Her iki ihtimalle de Kapadokya, Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde en fazla tercih edilen bölgelerden birisidir. Çünkü Kapadokya dünyanın ilgisini çeken yapıları ve doğal güzellikleri ile Diyarbakır halkı için de ayrı bir yere sahiptir.

Bu durumda Diyarbakır çıkışlı Kapadokya turları içerisinde de muhteşem bir tarih ve doğa buluşması gözlemlenebilir.

Diyarbakır çıkışlı Kapadokya turları sayesinde bu bölgeye ulaştıktan sonra konaklama açısından Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Avanos veya Ortahisar gibi bölgelerde konaklama gerçekleştirilebilir.

Konaklama taş veya mağara otellerde butik yapılar ile sağlanırken, bu kısa tatil süresince özellikle başta Peri Bacaları olmak üzere Güvercinlik Vadisi, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Uçhisar Kalesi, Üç Güzeller, Avanos çarşıları, Hayal Vadisi ve Acıgöl görülebilir.

Bu keyifli tur programı sırasında muhteşem bir Göreme panoraması, keyifli bir balon türü ve Kapadokya mutfağının muhteşem lezzetleri ile tur daha renkli bir hale gelebilir.

Diyarbakır Çıkışlı Karadeniz Turları

diyarbakır cıkıslı karadeniz turlari

Bilindiği üzere Güneydoğu sert ve karasal bir iklime sahip olurken, bu iklimin tam tersi bir yapı ancak Karadeniz’de elde edilebilir. Bu nedenle Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde Karadeniz turları çok özel bir yere sahip olarak, yeşile ve serin bir havaya ulaşmanın yolu olarak görülür.

Buna bağlı olarak da yıl içerisinde farklı dönemlerde Diyarbakır çıkışlı Karadeniz turları tercih edilebilir.

Diyarbakır çıkışlı Karadeniz turları içerisinde farklı niteliklerde Batı Karadeniz, Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz kentlerine düzenlenen programlar bulunmaktadır.

Örneğin, Batı Karadeniz tur programlarında Bolu, Düzce, Kastamonu ve Bartın gibi kentler içerisinde özellikle Safranbolu ve Amasra gibi duraklarda çok keyifli geziler yapılabilir.

Doğu Karadeniz’de de elbette ki özellikle Trabzon, Rize ve Artvin gibi kentlerde Çamlıhemşin, İkizdere ya da Ayder yaylası gezileri ile birlikte Karadeniz mutfağı ve Sümela Manastırı gezisi gibi özel ayrıntılar yer alır.

Diyarbakır Çıkışlı GAP Turları

diyarbakır cıkıslı gap turlari

GAP, Fırat nehri üzerinde çok uzun yıllar öncesinde başlayan ve bugün Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olarak görülen projelerden birisidir.

Diyarbakır ise bu projenin hemen yanı başında Dicle ile çok önemli bir yere sahiptir. Bu bağlamda Diyarbakır çıkışlı GAP turları sayesinde de bu iki önemli değerin buluşması sağlanmaktadır.

Çünkü Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde GAP turları sayesinde Diyarbakır’dan bölgenin diğer önemli kentleri olan Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Adıyaman ve biraz daha uzakta Hatay gibi kentlere ulaşma şansı yer alır.

Diyarbakır; surları, köprüleri ve eski yapılarıyla ayrı bir tarih envanterine sahip olmakla birlikte Diyarbakır çıkışlı GAP turları sayesinde de Şanlıurfa ve Gaziantep gibi önemli kentlerde yine değişen tarihi yapılara ulaşmak mümkündür.

Özellikle Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran ve Halfeti, Gaziantep’te Zeugma, Mardin’de antik kentler ve Mardin sokakları, Adıyaman’da nemrut Dağı ve Batman’da Hasankeyf bu muhteşem tur sayesinde kimi zaman günübirlik kimi zaman konaklamalı bir şekilde görülebilir.

Diyarbakır Kalkışlı Ege Turları

diyarbakır kalkısli ege turlari

Sahillerde çok keyifli zamanlar geçirmek ve bambaşka bir kültür hatta bambaşka bir iklim yaşamak için Diyarbakır kalkışlı Ege turları kent halkının en fazla ilgi gösterdiği turlar arasında yer alır.

Çünkü Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde Ege turları sayesinde İzmir, Bodrum, Ayvalık ve Aydın sahillerinde Ege denizinin tadını çıkarma ve bir yandan da bölgenin antik tarihine ulaşma şansı bulunmaktadır.

Diyarbakır kalkışlı Ege turları sayesinde özellikle İzmir’de Efes Antik Kenti, Şirince kasabası, muhteşem Ege mutfağı, Bodrum sahilleri, Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Fethiye’de Ölüdeniz, Kuşadası’nda eski liman, Ege Bölgesi boyunca Likya Yolu gibi noktaları görme fırsatı yer alır.

Her biri ayrı bir keyif sunan bu duraklar ile birlikte Ege Bölgesi’nde kimi zaman deniz manzaralı kimi zaman doğa içerisinde muhteşem konaklama noktaları ile çok özel bir tur programı yapılabilir.

Diyarbakır Çıkışlı Yurtdışı Turlar

diyarbakır cıkısli yurtdısı turlari

Güneydoğu’nun en büyük kentlerinden biri olması ile birlikte Diyarbakır’ın bölgeden dünyaya açılan kapılardan biri olduğu da kabul edilebilir.

Bu çerçevede Diyarbakır çıkışlı turlar içerisinde her zaman yurt dışına düzenlenen programlar da bulunmaktadır. Genellikle aktarmalı şekilde Ankara veya İstanbul gibi şehirler üzerinden yapılan uçuşlar ile Diyarbakır çıkışlı yurtdışı turlar Avrupa veya Balkanlar gibi ülkelere ulaşmaktadır.

Ayrıca Diyarbakır çıkışlı yurtdışı turlar içerisinde özellikle vize zorunluluğu bulunmayan Avrupa ve Asya ülkeleri de çok sık tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır.