0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Edirne Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Edirne Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Edirne Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin Balkanlara uzanan ve Rumeli’nin en önemli tarihi kentlerinden biri olan Edirne, bilhassa Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış tarihi bir kenttir. Bugün Selimiye Camisi, eski Arasta, tarihi köprüler ve çarşılar ile birlikte halen bu mimari izleri koruyan Edirne’nin dışında da farklı tarihi ve kültürel kentleri görebilmek açısından Edirne halkı Edirne çıkışlı turlar ile hizmet almaktadır.

Uzun yıllardır Edirne’de yerel ve ulusal acenteler Edirne halkının avantajlı hizmetler alabilmesi için çalışmaktadır. Bu çalışmalar sayesinde farklı içerikler ve nitelikler ile düzenlenen Edirne çıkışlı turlar kimi zaman tek bir gün kimi zaman uzak noktada konaklamalı şekilde düzenlenen programlar sağlamaktadır. Bu açıdan da katılmak istediğiniz tur programlarını seçebilmeniz için içeriğimiz sayesinde size kapsamlı bilgi vermeyi amaçladık.

Edirne Çıkışlı Günübirlik Turlar

edirne-cikisli-gunubirlik-turlar

Rumeli üzerinden karayolu veya havayolu ile ulaşımda tek gün içerisinde gidiş-dönüş sağlanabilecek kentler seçilerek düzenlenen Edirne çıkışlı günübirlik turlar özellikle bir gün içerisinde farklı bir deneyim ve keyifli bir gezi sağlanabilmesi için hazırlanmaktadır. Örnek olarak bu turlar içerisinde havayolu ile hızlı bir ulaşım sayesinde tamamlanan Kapadokya turları gibi örnekler yer almaktadır. Bu programlar sayesinde ulaşım hızlı bir şekilde tamamlanarak, Kapadokya gibi çok özel bir noktanın Edirne halk tarafından da görülmesi sağlanmaktadır.

Edirne çıkışlı günübirlik turlar içerisinde benzersiz Peri Bacaları ile özel bir yere sahip olan Kapadokya gibi yakın noktadaki Ege şehirleri veya Marmara üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen Karadeniz şehirleri gibi noktalar da bulunmaktadır. Temel olarak amaç, günübirlik turlar sayesinde insanların Edirne’den tek bir gün dahi olarak uzaklaşması ve yeni bir kültürde değişen tarihi ve doğal güzellikleri görebilmesidir. Bu nedenle Edirne çıkışlı turlar içerisinde her zaman önemli bir yere sahiptir.

Edirne Çıkışlı Konaklamalı Turlar

edirne-cikisli-konaklamali-turlar

Günübirlik turlar ile bir gün içerisinde sağlanan imkanların biraz daha uzun süreli ve daha kapsamlı şekilde sunulabilmesi için hizmetler arasında Edirne çıkışlı konaklamalı turlar gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bu programlarda genellikle uzak bir noktaya ulaşım hava yolu ile sağlanırken, yolculuk sırasında yapılan ikramlar, sigortalı ulaşım, rehberlik ve konforlu otellerde konaklama gibi birçok farklı artı bulunmaktadır.

Edirne çıkışlı turlar arasında konaklamalı olarak seçilebilecek Güneydoğu turu veya Karadeniz turu gibi birçok seçenek yer alır. Bu seçeneklerin her birinde bölgenin kültürel özelliklerini taşıyan otellerde konaklama seçilirken, yine tur programında tarih gezileri, kültür gezileri ve farklı etkinlikler yer alır. Ücretli veya ücretsiz etkinliklerle daha keyifli bir hale gelebilen Edirne çıkışlı konaklamalı turlar arasında örneğin Güneydoğu’da sıra geceleri, Karadeniz’de yayla gezileri veya Ege’de yamaç paraşütü gibi etkinliklere katılmayı tercih edebilirsiniz.

Edirne Çıkışlı Kapadokya Turları

edirne-cikisli-kapadokya-turlari

Edirne üzerinden düzenlenen turlar içerisinde en önemli seçeneklerden birisi günübirlik veya konaklamalı olarak seçilebilecek Kapadokya turlarıdır. Örneğin, Edirne çıkışlı Kapadokya turları içerisinde günübirlik bir program seçildiğinde bu programda Kapadokya’nın en önemli noktalarından geçilerek bu noktaların tarihi ve doğal güzelliklerinin görünmesi sağlanır. Elbette ki bu doğal ve tarihi güzellikler arasında bir yanda kendi oluşumları ile göz dolduran bir yanda da insan eliyle düzenlenmiş ve mağaralar ya da oteller haline getirilmiş Peri Bacaları bulunmaktadır.

Peri Bacaları, Avanos, Göreme manzarası, Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi gibi birçok vadi ile birlikte Kapadokya gezmeye doyulamayacak kadar güzel bir bölgedir. Bu nedenle Edirne çıkışlı Kapadokya turları genellikle konaklamalı olarak sunulurken, taş otellerde yaptığınız iki veya üç günlük konaklamada unutulmaz anılar yaşayabilirsiniz. Eşsiz bir yere sahip olan Edirne çıkışlı turlar arasında Kapadokya turları sırasında keyifli manzarada bir akşam yemeği ya da kahvaltı, Kapadokya şaraplarını tatma, Avanos çarşılarında çanak/çömlek yapımlarını tecrübe elde etme gibi keyifli etkinlikler bulunur.

Edirne Çıkışlı Karadeniz Turları

edirne-cikisli-karadeniz-turlari

Türkiye’nin sınır illerinden biri olan Edirne’den Türkiye’nin diğer sınırlarından bir olan Artvin gibi bir noktaya kadar ulaşan Edirne çıkışlı Karadeniz turları sayesinde de özellikle Doğu Karadeniz’de çok farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Çünkü bu programlarda Doğu Karadeniz bölümü tercih edildiğinde, özellikle yaylalarda örneğin Artvin’de Borçka bölgesinde Karagöl Yaylası’nda, Rize’de Çamlıhemşin, Pokut veya Ayder yaylalarında bambaşka bir iklim ve harikulade yemyeşil bir güzellik ile karşılaşabilirsiniz.

Doğu Karadeniz bölümüne uzanan Edirne çıkışlı turlar içerisinde Trabzon’da Sümela Manastırı, enfes lezzetli Karadeniz kahvaltısı ve Kaçkar Dağları Milli Parkları gibi noktalar bulunur. Öte yandan Edirne çıkışlı Karadeniz turları için Batı Karadeniz daha yakın bir konumda bulunmak ile birlikte bu bölümde de çok özel ve görülmesi gereken noktalar yer alır. Çünkü Batı Karadeniz bölümünde özellikle Bartın’da Amasra, Karabük’te Safranbolu, Bolu’da Abant Gölü, Samsun’da Bandırma Vapuru, Çarşamba, Ünye, Giresun’da Giresun Adası, Karabük’te Yenice Ormanları gibi birçok özel bölge bulunur. Bu tur programlarında da en önemli nokta olarak ağacın insan eliyle nasıl bir sanat ve mimariye dönüştürüldüğünü görme şansı bulunmaktadır.

Edirne Çıkışlı GAP Turları

edirne-cikisli-gap-turlari

Yeşile, doğaya ve tarihe tanıklık edebilmek açısından Karadeniz ve Kapadokya ayrı bir yere sahip olsa da özellikle tarih ve kültürün bambaşka bir iç içe geçiş oluşturduğu Güneydoğu Bölgesi de görülmeye değer bir nokta sağlamaktadır. Bu nedenle Edirne çıkışlı GAP turları bilhassa tarih açısından öncelikli tercihler arasında yer alır. Bu turlarda Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin gibi kentlerde dünyanın dört bir tarafından gelen insanlar ile aynı kültürü ve atmosferi tecrübe edebilirsiniz.

Edirne çıkışlı GAP turları çok özel bir şekilde düzenlenirken, hava yolu ile sigortalı ulaşım sonrasında konforlu otellerde konaklama ve rehberlik hizmetleri sağlanır. Bu tur programlarında kentlerde önemli bir yere sahip olan Gaziantep’te Zeugma, Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Harran, Balıklıgöl, Halfeti, Mardin’de kozmopolit bir yapı içerisinde tarihi evler, Zinciriye Medresesi, Dara Antik Kenti, Mor Yakup Manastırı ve Batman’da Hasankeyf gibi noktalar bulunur. Aslında Edirne çıkışlı turlar içerisinde gezi programı en geniş yere sahip olan bu turlarda Adıyaman’da Nemrut Dağı ve Tanrı Zeus heykeli, Siirt’te Malabadi Köprüsü ve evliyalar diyarı, Diyarbakır’da surlar, Ziya Gökalp Müzesi ve kiliseler, camiler gibi birçok farklı durak bulunur.

Edirne Kalkışlı Ege Turları

edirne-kalkisli-ege-turlari

Sahil şeridinden iç kısımda bulunan ve biraz daha sert bir iklime sahip olan Edirne’den daha ılıman ve deniz kenarı noktalara ulaşmak açısından da Edirne kalkışlı Ege turlar her zaman avantajlı görülmektedir. Hemen yanı başında komşu konumda bulunan Çanakkale üzerinden Bozcaada’da başlayabilen bu turlar Balıkesir’de Ayvalık’a ve oradan İzmir’e kadar uzanan bir yapı sağlar. Özellikle İzmir’de Çeşme, Alaçatı, Foça, Efes Antik Kenti, Seferihisar, Sığacık, Şirince gibi çok özel noktalar görüldükten sonra Aydın’da Kuşadası’na kadar uzanan bir yolculuk kurulur.

Edirne kalkışlı Ege turları içerisinde Denizli’de Pamukkale gibi birçok farklı noktaya ve tarihi antik kentlere uğrayarak devam eden turlarda son nokta elbette ki Muğla sahilleri olmaktadır. Bu kapsamda Edirne çıkışlı turlar içerisinde mutlaka deniz turizmi için seçilen programlar yer almaktadır. Çünkü bu programlarda Bodrum sahilleri, Marmaris koyları ve Fethiye plajları gibi eşsiz seçenekler yer alır. Bu noktalarda denize girerken aynı zamanda Halikarnas Mozolesi, Kelebekler Vadisi, ünlü antik kentler üzerinde yapılan geziler ve bunun yanında yamaç paraşütü ya da dalış etkinlikleri gibi aktiviteler tercih edilir.

Edirne Çıkışlı Yurtdışı Turları

edirne-cikisli-yurtdisi-turlari

Özellikle herkesin en temel isteklerinden biri olan farklı bir ülkeyi görme açısından da Edirne çıkışlı yurtdışı turlar avantaj oluşturmaktadır. Değişen dünya kültürlerini görebilmek için vizeli veya vizesiz düzenlenen Edirne çıkışlı turlar seçilen ülkeye göre değişiklik sağlamaktadır. Örneğin Avrupa turlarında İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkeler vize gerektirirken, Ukrayna, Makedonya ve Azerbaycan gibi ülkeler ise vize serbestliği sağlamaktadır.

Herkesin kendi mali planlamalarına göre seçebileceği Edirne çıkışlı yurtdışı turlar içerisinde bazen çok daha uzak noktalara yani Güney Afrika’ya düzenlenebilecek turlar da bulunmaktadır. Bazen Ortadoğu ülkelerine bazen Uzakdoğu ülkelerine yapılan bu turlarda yine vizesiz veya vizeli yapılabilecek seyahatlerde dünyanın en eski kültürlerini veya en farklı yaşamlarını görme şansı elde edilmektedir.