0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Elazığ Çıkışlı Turlar

Turzz.com

Elazığ Çıkışlı Günübirlik Kapadokya Turu

Fiyat299 TL179 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0
güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Elazığ Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tarihte Harput olarak bilinen ve bugün Elazığ şehir merkezi ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu kent, her zaman büyüyen ve değişen bir yapıya sahiptir. Bu yapısıyla birlikte kentin kültürel hizmetler alabilmesi ve turizmde daha gelişmiş hale gelmesi açısından yerel ve ulusal acenteler hizmetler vermektedir. Sunulan bu hizmetler arasında da Elazığ çıkışlı turlar sayesinde Türkiye’nin farklı kentlerine ve hatta dünyanın farklı ülkelerine ulaşma şansı sunulmaktadır.

Elazığ çıkışlı turlar genellikle ülke içerisinde değişen konumlara düzenlenen bir yere sahiptir. Örneğin, bazen yakın noktadaki Güneydoğu Bölgesi’ndeki değişen kentlere konaklamalı bir tur programı bazen de Kapadokya veya Ege Bölgesi gibi noktalara özel programlar sunulmaktadır. Bu nedenle de sizin için özel bir içerik hazırlayarak, katılabileceğiniz bu tur programları hakkında daha fazla bilgi elde etmenizi sağlamaya çalışacağız.

Elazığ Çıkışlı Günübirlik Turlar

elazig cikisli gunubirlik turlar

Doğu Anadolu Bölgesi’nin İç Anadolu’ya doğru yaklaşan kentlerinden biri olan Elazığ, ulaşımın daha kolay ve hızlı bir şekilde sağlanabildiği kentlerden birisidir. Bu durumun göz önünde bulundurulması sayesinde de Elazığ çıkışlı turlar arasında günübirlik şekilde düzenlenen hızlı programlar bulunmaktadır. Örneğin, hızlı bir ulaşım ile aynı gün içerisinde tamamlanan bir Kapadokya turu, Elazığ çıkışlı günübirlik turlar için örnek gösterilebilir.

Kapadokya gibi noktalara düzenlenen günübirlik turlarda özellikle bölgenin en önemli noktalarından geçilerek, buralarda rehberlik vasıtasıyla bir gezi, ücretli veya ücretsiz etkinlikler ile dopdolu bir gün yaşanması amaçlanmaktadır. Bu tarz Elazığ çıkışlı günübirlik turlar içeriğinde örneğin Kapadokya’da Güvercinlik Vadisi, Peri Bacaları, Hayal Vadisi, Avanos çanak/çömlek atölyeleri, Kapadokya manzarası, bazen balon turu gibi etkinlikler ile bir paket haline getirilmektedir.

Elazığ Çıkışlı Konaklamalı Turlar

elazig cikisli konaklamali turlar

Kapadokya tek bir günde değil daha uzun bir süre içerisinde gezilerek de tamamlanabilecek bir yer olduğu için Elazığ çıkışlı turlar içerisinde konaklamalı Kapadokya veya Güneydoğu turları gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bazen Doğu Anadolu veya Ege bölgelerine kadar uzanan Elazığ çıkışlı konaklamalı turlar bölgenin yöresel özelliklerine göre seçilen otellerde genellikle iki veya üç gün konaklama, rehberlik ve sigortalı ulaşım gibi avantajlar ile sunulur.

Elazığ çıkışlı konaklamalı turlar arasında örneğin Güneydoğu bölgesinde düzenlenen bir turda çok daha kapsamlı bir şekilde şehirlerin her noktası görülerek kültürü bizzat yaşanabilir. Örneğin, Güneydoğu turunda Nemrut Dağı’nın zirvesinden Diyarbakır surlarına, Batman’da Hasankeyf’e, Midyat ve Mardin sokaklarından Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Kapalı Çarşı ve Halfeti’ye, Gaziantep’te Bakırcılar Sokağı ve Zeugma Müzesi’ne kadar uzanan bir yolculuk ile gezi yapılır.

Elazığ Çıkışlı Kapadokya Turları

elazig cikisli kapadokya turlari

Kapadokya dünyanın en özel bölgelerinden biri olarak her zaman keyifli bir gezi ve tatilin yapılabileceği şehirler arasında bulunur. Bu nedenle dünyanın dört bir tarafından farklı milletten insanlar Kapadokya’yı görmek istediği gibi Elazığ halkı da bu kenti doyasıya yaşamak istemektedir. Bu duruma bağlı olarak Elazığ çıkışlı turlar içerisinde konaklamalı veya günübirlik seçenekler ile Kapadokya turları bulunur.

Elazığ çıkışlı Kapadokya turları havayolu veya karayolu ile değişen ulaşım yöntemlerinden sonra konaklama açısından tarihi taş otellerde yapılan keyifli bir konaklama ile sağlanır. Bu tur programlarında özellikle ilk olarak akla gelen Peri Bacaları ziyaret edilirken, Üç Güzeller, vadiler, Avanos çarşıları, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Özkonak Yeraltı Şehri, Göreme Milli Parkı, Ihlara Vadisi gibi birçok noktada geziler yer alır. Ayrıca Elazığ çıkışlı Kapadokya turları sırasında Kapadokya şarapları eşliğinde muhteşem manzarada bir yemek, at turları veya ATV turları gibi etkinliklere katılma şansı bulunmaktadır.

Elazığ Çıkışlı Karadeniz Turları

elazig cikisli karadeniz turlari

Doğu Anadolu’nun önemli bir kentlerinden biri olarak sert ve kısmen kurak bir coğrafyaya sahip olan Elâzığ’dan yemyeşil ve nemli bir bölgeye ulaşmak açısından Karadeniz ziyaretleri tercih edilmektedir. Bu açıdan Elazığ çıkışlı turlar içerisinde Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz ayrı olmak üzere tur programları yer alır. Örneğin, Elazığ çıkışlı Karadeniz turları içerisinde Batı Karadeniz tercih edildiğinde, yemyeşil bir coğrafyada Safranbolu, Amasra, Bolu’da Abant, Kastamonu’da Abana ve Samsun çevresi gibi birçok nokta ziyaret edilir.

Hem kültürel açıdan hem de doğa açısından Doğu Karadeniz Türkiye’de çok daha ayrı bir yere sahiptir. Bu nedenle Elazığ çıkışlı Karadeniz turları arasında da Doğu Karadeniz turları her zaman çok daha fazla tercih edilmektedir. Bilhassa Rize ve Artvin bölgesinde Çamlıhemşin, Pokut, Ayder ve Karagöl gibi noktalar yayla turizmi için bu programlarda da ulaşılan konumlar arasındadır. Bu turlarda Trabzon’da Sümela Manastırı’nın görülmesi, Kaçkar dağlarına ulaşılması ve öte yandan bazen Artvin üzerinden günübirlik Gürcistan’da Batum’a vizesiz giriş/çıkış yapılması gibi birçok farklı ayrıntı yer alabilir.

Elazığ Çıkışlı GAP Turları

elazig-cikisli-gap-turlari

Elazığ; kültürü, insanı ve doğasıyla Güneydoğu’ya çok yakın bir konumda bulunurken, özellikle Şanlıurfa ve Gaziantep ile çok yakın bir bağ kurmuştur. Bu nedenle Elazığ çıkışlı turlar içerisinde Güneydoğu turları kentin kültürünü sürdüren bir yapı ile çok benzerlik sağlamaktadır. Örneğin, Elazığ çıkışlı GAP turları sırasında Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Mardin gibi kentlerde her daim yakın kültürler görülebilir.

Elazığ çıkışlı GAP turları sırasında özellikle tarih gezileri açısından Gaziantep’te Zeugma, Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Harran, Balıklıgöl, Hz. Eyüp Peygamber Makamı ve Halfeti ziyaret edilir. Mardin’de ise Dara Antik Kenti, Kasımiye Medresesi, Eski PTT Evi, Deyrulzafaran, Mardin sokakları ve Diyarbakır’da ise surlar, müzeler, eski camiler ve kiliseler görülebilir. Batman’da Hasankeyf ve Adıyaman’da Nemrut Dağı zirvesi gibi noktalar da yer alır. Tüm bu tarih gezileri yanında bu bölgelerde Elazığ ile benzer bir yapıya sahip olan sıra geceleri ve kent mutfağı da deneyimlenebilir.

Elazığ Kalkışlı Ege Turları

elazig-kalkisli-ege-turlari

Elazığ çıkışlı turlar içerisinde en fazla seçilen ve sevilen turlar arasında Ege tur programları görülmektedir. Çünkü bölgenin coğrafyasından ve ikliminden çok uzak ve bambaşka bir yapı sağlayan Ege bölgesinde özellikle sahiller ayrı bir keyif sunmaktadır. Bu nedenle Elazığ kalkışlı Ege turları keyifli birkaç gün geçirmek ve deniz keyfi yaşamak isteyen insanlar için her mevsim sunulmaktadır.

Elazığ kalkışlı Ege turları için özellikle sahiller açısından Çanakkale’de Bozcaada, Balıkesir’de Ayvalık, İzmir’de Foça, Çeşme, Alaçatı, Aydın’da Kuşadası ve Muğla’da Marmaris, Bodrum ve Fethiye sahilleri yer alır. Tüm bu sahillerde denize girme keyfi yaşanırken, öte yandan Ege turları sırasında İzmir’de Efes Antik Kenti, Denizli’de Pamukkale ve Bodrum’da Halikarnas gibi birçok önemli tarihi nokta görülebilir.

Elazığ Çıkışlı Yurtdışı Turları

elazig cikisli yurtdisi turlari

Elazığ halkının dünyanın farklı ülkelerine de ulaşabilmesi açısından bölgede Elazığ çıkışlı yurtdışı turlar ile hizmet verilmektedir. Bu açıdan da özellikle yurtdışı turlar için havayolu ile ulaşım açısından Ankara veya İstanbul aktarmalı uçuşlar sağlanmaktadır. Turlar sırasında farklı bütçe planlamaları ve zaman planlamalarına göre vizeli veya vizesiz seyahat edilebilen ülkeler göz önünde bulundurularak bayram turları, yılbaşı turları ve yaz turları gibi birçok alternatif sunulmaktadır.

Elazığ çıkışı yurtdışı turlar bazen çok kısa bazen uzun programlar sağlayabilmek ile birlikte Avrupa, Balkanlar, Kuzey Avrupa, Uzakdoğu, Ortadoğu, Asya ve Afrika turları gibi birçok seçenek sunmaktadır. Özellikle son yıllarda vizesiz seyahat edilebilen yakın konumdaki Azerbaycan, Ukrayna, Makedonya ve Gürcistan gibi ülkelere düzenlenen turlar da görülmektedir. Bu nedenle Elazığ çıkışlı turlar içerisinde yurtdışı tur programları için çok geniş alternatifler bulunmaktadır.

 

Elazığ’da bulunan yerel acenteler bir çok noktaya tur düzenlemektedir. Bu noktaların en popüler olanlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Elazığ çıkışlı turlar mevsime göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu noktalar dışında da Elazığ tur acentelerinin yaptığı farklı turlarda yapılabilmektedir.

Elazığ çıkışlı tur noktalarının en popülerleri

  • Elazığ çıkışlı Kapadokya turları
  • Elazığ çıkışlı Gürün Darende Turları
  • Elazığ çıkışlı Mardin Turları
  • Elazığ çıkışlı Doğu Karadeniz Turları
  • Elazığ çıkışlı Batı Karadeniz Turları
  • Elazığ çıkışlı Lavanta Bahçeleri Turları
  • Elazığ çıkışlı Hatay Turları
  • Elazığ çıkışlı Antalya Turları
  • Elazığ çıkışlı Güney Doğu Turları