0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Hatay Çıkışlı Turlar

Turzz.com

Hatay Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL179 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0
güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Hatay Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin harita sınırları içerisine en son katılmış vatan toprağı olan Hatay, bugün Türkiye’nin en güney uçlarından biri olarak Suriye ile sınır komşumuz konumunda bulunmaktadır. Bu önemli büyükşehir, tarihi boyunca farklı dinlerin ve medeniyetlerin buluşma noktası olurken, bugün dünyanın ilgi gösterdiği turistik şehirler arasında da yer alır. Buna rağmen Hatay kent sakinlerinin de farklı şehirleri görme ve turistik ihtiyaçları göz önüne alındığında, yerel ve ulusal acenteler kentte Hatay çıkışlı turlar ile hizmet vermektedir.

Bugün hafta sonları ve haftanın belirli günlerinde günübirlik ya da konaklamalı olarak gerçekleştirilen Hatay çıkışlı turlar keyifli gezi imkanları sunmalarıyla halk için en özel hizmetler arasında bulunmaktadır. Bu özel yapılı hizmetler açısından her bütçeye ve her gruba farklı şekilde hitap eden Kapadokya gezileri, Güneydoğu turları, Ege turları veya Karadeniz turları gibi seçenekler yer almaktadır. Sizin için hazırladığımız bu içerik sayesinde de değişen bu tur programları hakkında çok daha geniş bir şekilde bilgi elde edebilirsiniz.

Hatay Çıkışlı Günübirlik Turlar

hatay-cikisli-gunubirlik-turlar

Her tur programı belirli bir noktaya ulaşacak şekilde özel olarak düzenlenir ve bu noktanın tarihi, turistik ya da kültürel konumlarını gezerek görme ve bu kültürleri yaşama imkanı sunar. Bu açıdan Hatay çıkışlı turlar içerisinde de günübirlik turlar ile örneğin Kapadokya gibi seçenekler sunularak, bu gibi özel bölgelerin en önemli noktalarında keyifli bir gezi sağlanır. Genellikle uygun mevsimlerde günübirlik ve her hafta Pazar günü sağlanan Hatay çıkışlı günübirlik turlar en keyifli hafta sonu tercihleri arasında bulunarak, birçok aile ve arkadaş grubu tarafından seçilmektedir.

İster bireysel ister kalabalık bir grup ile katılabileceğiniz Hatay çıkışlı günübirlik turlar aynı gün içerisinde gidiş-dönüş ulaşım, araç içi ikramlar, sigortalı ulaşım ve rehberlik gibi ekstra hizmetler ile daha konforlu bir hale gelmektedir. Bu konforlu turistik program sırasında örneğin Kapadokya’da elbette ki Peri Bacaları, yeraltı şehirleri ve bölgenin eşsiz manzaraları görülerek çok keyifli bir gün yaşanabilir.

Hatay Çıkışlı Konaklamalı Turlar

hatay-cikisli-konaklamali-turlar

Tur programlarına çıktığınızda bu programın kısmen uzun ve dolu dolu geçmesini istiyorsanız ve özellikle ekonomik açıdan daha rahat bir konumda bulunuyorsanız, konaklamalı turlar tercih edilebilir. Çünkü düzenli bir şekilde sunulan Hatay çıkışlı konaklamalı turlar genellikle belirli bir bölgeye odaklanarak birkaç şehri bünyesinde bulundurmaktadır. Örnek olarak GAP turları, Gaziantep üzerinden Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt gibi birçok şehre ulaşacak şekilde düzenlenmiştir.

Hatay çıkışlı konaklamalı turlar ulaştığınız her şehirde tarihi ve kültürel öğeleri teker teker tanıtma ve sunma özelliğine sahip olurken, bu noktalarda kent mutfaklarını deneyimlemek, kent kültürü ve müziğini yaşama gibi fırsatlar sağlamaktadır. Bu nedenle değişen seçenekler ile Hatay çıkışlı turlar arasında konaklamalı turlar GAP turları, Karadeniz turları ve hatta Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz ayrı olmak üzere düzenlenmektedir. Bazen Ege denizlerinde düzenlenen bir Ege turu bazen de birkaç günlük kapsamlı bir Kapadokya turu da tercih edilebilir.

Hatay Çıkışlı Kapadokya Turları

hatay-cikisli-kapadokya-turlari

İlk etapta günübirlik sonrasında konaklamalı şekilde de bahsedilen Kapadokya turları özellikle günübirlik bir şekilde de tamamlanabilecek çok keyifli bir yapı sunmaktadır. Ancak isterseniz Hatay çıkışlı Kapadokya turları konaklamalı bir yapıyla da tercih edilerek, upuzun bir tur programı boyunca Kapadokya’nın her noktasında keyifli bir yolculuk yapılabilir. Bu özel programlarda Kapadokya açısından Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar ve Ortahisar bölgelerinde değişen tarihi değerler birer birer görülebilir.

Hem tarihi hem yöresel hem de insan eli ile oluşturulmuş mimari değerlere sahip olan Kapadokya’da Peri Bacaları, eski mağaralar, yeraltı şehri yerleşimleri, el ile oyulmuş muhteşem kaya görsellikleri ve antik kiliseler gibi birçok yapı bulunmaktadır. Bu nedenle özel bir yere sahip olan Hatay çıkışlı Kapadokya turları sırasında bu tarihi değerleri görmek için her ilçede ayrı ayrı bir gezi yapabilir. Bu gezilerde Güvercinlik Vadisi, Peri Bacaları(Üç Güzeller), Avanos çarşıları, Aşk Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Narlı Göl (Krater Gölü) gibi her noktayı görebilirsiniz. Ayrıca Hatay çıkışlı turlar içerisinde Kapadokya dünyanın en güzel manzaralarını sunarak size unutulmaz bir gezi fırsatı sağlayacaktır.

Hatay Çıkışlı Karadeniz Turları

hatay-cikisli-karadeniz-turlari

Karadeniz her zaman Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri olmayı başarmıştır. Çünkü hem konuşması hem müziği hem mutfağı hem de yaylaları ile Karadeniz herkesin aklına ayrı bir güzellik getirmektedir. Bu güzellikler açısından sizin aklınızda canlanan manzara kapsamında da Hatay çıkışlı Karadeniz turları ile aradığınızı kolaylıkla bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Her zaman keyifli bir yeri bulunan Hatay çıkışlı turlar özellikle Karadeniz turları ile çok daha anlamlı bir yere kavuşmaktadır.

Dört tarafı yemyeşil ve ayrı güzelliklerle sarılı Hatay gibi bir bölgeden yaylalar ve yemyeşil dağlar ile çevrelenmiş Karadeniz’e ulaşmak bu tur programların en güzel noktaları arasında yer alır. Özellikle Hatay çıkışlı Karadeniz turları açısından Doğu Karadeniz bölümünü tercih ettiğinizde, bu muhteşem gezide Doğu Karadeniz’in dağlarında ve yaylalarında oksijen zenginliği ile karşılaşacaksınız. Bu programlarda Rize’de Ayder Yaylası, Fırtına Deresi, Rize’de Çamlıhemşin, Pokut Yaylası, Trabzon bölgesinde Sümela Manastırı ve Sera Gölü, Artvin’de Karagöl ve Borçka, Gümüşhane, Bayburt ve Samsung gibi birçok ilde özel konumlarda çok keyifli turlar sağlanmaktadır.

Hatay çıkışlı Karadeniz turları Batı Karadeniz açısından da çok ayrı bir yere sahip olurken, Batı Karadeniz’de de yine hem yayla turizmi hem tarih turizmi imkanı yer almaktadır. Özellikle Karabük’te Safranbolu ilçesi hem eski konakları hem kanyonları hem de sokaklarıyla tarihin derinliklerine kadar ulaşan geziler sunmaktadır. Ayrıca bu tur programı içerisinde meşhur Amasra ilçesi, Karadeniz manzarasında özellikle yaz aylarında deniz ve balık keyfi, öte yandan Bolu’da Abant Gölü ve Karabük’te Yenice Ormanları fırsatları bulunmaktadır.

Hatay Çıkışlı GAP Turları

hatay-cikisli-gap-turlari

Hatay, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile çok benzer bir kültüre sahip olarak konuşma, müzik, sofra ve tarih açısından kardeş şehirler arasında bulunmaktadır. Bu benzer kültürleri görebilmek ve kültürün devamlılığını hatta bazen daha öncesini deneyimlemek için Hatay halkı tarafından GAP turları çok sık tercih etmektedir. Çünkü Hatay çıkışlı GAP turları Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Adıyaman ve Diyarbakır gibi şehirlerde tarihin ve şehir kültürünün en güzel örneklerini sunan programlar olarak kabul edilmektedir.

Hatay çıkışlı GAP turları tarihi yerinde yaşayabilmek için değişen bütçelere göre farklı şehirlerde tarihi ve özel butik otellerde konaklama ile düzenlenir. Örneğin Gaziantep’te konforlu bir otelde konaklayarak çok keyifli bir gezide Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve Düllük Antik Kenti gibi noktalar görülebilir. Hemen ardından Şanlıurfa’ya uzanan bir yolculukta Göbeklitepe gibi dünyanın ilgisini çeken bir nokta ardından Balıklıgöl, hanlar, kervansaraylar, tarihi Harran, Halfeti ve birçok antik bölge görülebilir.

GAP turları sırasında diğer lokasyonlar arasında özellikle Adıyaman efsanevi Nemrut Dağı ve Tanrı Zeus Heykeli ile bilinmektedir. Batman’da Hasankeyf Antik Kenti, Siirt’te Malabadi Köprüsü, Diyarbakır’da surlar, eski kiliseler, müzeler ve hanlar gibi birçok durak yer alır. Özellikle Mardin tarihin ayakta durduğu bir kent olarak tarihi sokakları, evleri, Zinciriye Medresesi, Dara Antik Kenti, Mor Yakup Manastırı ve Kayseriye Bedesteni gibi noktalarıyla görülmeye değer bir açık hava müzesi sunmaktadır.

Hatay Çıkışlı Ege Turları

hatay-cikisli-ege-turlari

Hatay her ne kadar Akdeniz kıyısında bulunarak kendine has bir sahil kenti yapısı sunsa da Ege turları sayesinde daha geniş bir sahil şeridinde keyifli bir tur imkanı sağlanmaktadır. Çünkü Hatay kalkışlı Ege turları sırasında Çanakkale’de Bozcaada, Balıkesir’de Ayvalık, İzmir’de Çeşme, Dikili ve Foça, Aydın’da Kuşadası, Muğla’da Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi birçok noktada sahiller geçilerek ilerleme sağlanır.

Hatay kalkışlı Ege turları sırasında bu özel noktaların her birinde farklı sahiller ve bunların yanında Pamukkale, Hierapolis, Efes Antik Kenti, Kaz Dağları, Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Kelebekler Vadisi ve Şirince gibi noktalarda da hem tarih hem kültür gezileri yapılmaktadır. Çok daha ılıman ve çok daha keyifli bir iklimi yaşayarak özel bir gezi için Ege turları Hatay çıkışlı turlar içerisinde her zaman yerini korumaktadır.

Hatay Çıkışlı Yurtdışı Turları

hatay-cikisli-yurtdisi-turlari

Özel bir şekilde düzenlenen Hatay çıkışlı yurtdışı turlar yılın belirli dönemlerinde özel programlar ile bazen Bayram gezileri bazen Avrupa turları bazen de yılbaşı turları gibi içerikler olabilmektedir. Ayrıca yine yıl içinde düzenli şekilde sunulan Hatay çıkışlı yurtdışı turlar arasında Avrupa, Asya veya Ortadoğu turları gibi seçenekler bulunmaktadır.

Ankara veya İstanbul üzerinden aktarmalı havayolu ulaşımı sayesinde tamamlanan bu turlarda vize koşullarına bağlı olarak Paris turları, İspanya turları veya İtalya turları seçilebilir. Ayrıca vize serbestliği bulunan ülkeler açısından da Hatay çıkışlı turlar içerisinde yurtdışı programlarına bakıldığında özellikle Balkan ülkeleri ve birçok farklı Asya ülkesine düzenlenen programlar yer almaktadır.