0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Karabük Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Karabük Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Karabük Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Karabük şehri, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinin batı kesiminde yer almaktadır. Karabük, tarihi zenginliğinin yanı sıra doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor.

Ankara’ya uzaklığı yaklaşık 200 km’dir. İlin yarısından fazlası ormanlarla kaplıdır. Türkiye’nin ilk çelik fabrikası burada kuruldu. Karabük, halı üretimiyle de tanınır.

Yerel ustalar, halı dokumacılığının geleneklerini ve sırlarını korumuş ve bu güne kadar yüksek kaliteli ürünler üretmeye devam etmektedir. Karabük çıkışlı turlar ile seyahat edebileceğiniz yerler Safranbolu’daki evlerdir. Geleneksel Türk mimarisini gösteren harika örneklerden bazılarıdır.

Evler, Osmanlı İmparatorluğu’nun şehir yaşamını yansıtır. Burası her zaman Karabük haritasında en sık ziyaret edilen nokta olmuştur. Ayrıca bu evler UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Evlerin yapımında yumurta akı kullanılması nedeniyle deprem gibi doğal afetlere karşı oldukça dayanıklı olduklarını söyleniyor.

Karabük çıkışlı turlar seyahat edebileceğiniz en yakın ikinci yer ise köprülü Mehmet paşa camiidir.

Karabük Çıkışlı Günübirlik Turlar

karabuk-cikisli-gunubirlik-turlar

Karabük çıkışlı günübirlik turlar ile yakın olması sebebiyle Safranbolu ilçesi tercih edilir. Safranbolu ilçesi, Osmanlı döneminden kalma birçok tarihi esere sahiptir.

Bu anıtlardan biri de 1662 yılında yaptırılan Köprülü Mehmet Paşa Camii’dir. Köprülü Mehmet Paşa’nın Safranbolu’da ikameti sırasında yaptırdığı cami iki kez yenilenmiştir. Caminin avlusunda eşsiz bir güneş saati vardır.

Bu güneş saatleri cami ile aynı zamanda yapılmış ve mermer üzerine metal bir levhayı temsil ediyor. Karabük çıkışlı günübirlik turlar ile görebileceğiniz bir diğer yer Yörük köyüdür.

Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinin günümüze ulaştığı ender yerlerden biridir. Köyün tarihi yaklaşık 700 yıllık. Kültürel ve tarihi miras nesnesi olarak Türkiye Turizm Bakanlığı’nın koruması altına alınmıştır.

Karabük Çıkışlı Konaklamalı Turlar

karabuk-cikisli-konaklamali-turlar

Karabük İli, Anadolu’nun kuzeyinde, Ankara’nın yaklaşık 200 km kuzeyinde, Zonguldak’a 115 km ve Kastamonu’ya 113 km uzaklıkta bulunan denize kıyısı olmayan bir ildir. 2010 yılında 227.610 nüfusu vardı.

Ana şehir, Karadeniz kıyısının yaklaşık 100 km güneyinde bulunan Karabük’tür. Karabük İli, Türkiye’nin en yeni illerinden biridir. 1995 yılına kadar Zonguldak’ın bir ilçesiyken, başlı başına bir il oldu.

Karabük çıkışlı konaklamalı turlar ile Ankara Zonguldak Kastamonu eğer daha uzun süreli konaklama imkanınız varsa Karadeniz veya ege turuna çıkabilirsiniz. Karabük çıkışlı konaklamalı turlar sadece çevre iller ile kalmaz güneydoğu Anadolu ve dünyanın birçok yerine seyahat programı bulunur.

Vip araçlar ve temiz bir otel aktarmasız tek araçla sınırsız hizmet ve ikram için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karabük Çıkışlı Kapadokya Turları

karabuk-cikisli-kapadokya-turlari

Kapadokya antik bölgesi , Orta Anadolu’da Nevşehir, Niğde ve Kayseri şehirleri arasında yer almaktadır. Milyonlarca yıl önce Erciyes Dağı ve Hasan Dağı yanardağlarının şiddetli patlamaları, çevredeki platoyu tüf ile kapladı.

Rüzgar ve hava, yumuşak volkanik kayayı aşındırarak, pembeden yeşile ve sarıya değişen renklerde yüzlerce tuhaf şekilli sütun, koni ve “peri bacaları” haline getirdi. Antik çağlardan beri insanlar bu yumuşak kayaları kutsallaştırmış ve sayısız mağara kilisesi, şapel ve manastır yapmışlardır.

Karabük çıkışlı Kapadokya turları balon şöleni haricinde at turu Kapadokya uçak turu safari gibi çeşitli etkinliklere de fırsat sunuyor. Karabük çıkışlı Kapadokya turları ile yine en çok ilgi gören yerlerden biri Meryem ana kilisesidir.

Kılıçlar Kilisesi’nin güneyinde, açık hava müzesine yaklaşık 250 metre mesafede, Tokalı Kilise’nin sırtının arkasında, dik bir tepe üzerinde yer almaktadır. Kilise, azizlerin tasvirlerini ve İncil döngülerinin dört sahnesini içerir.

Kilisede ayrıca deesis, Beytullahim’e yolculuk, doğum, İsa’nın çarmıha gerilmesi, Meryem Ana’nın ölümü ve aziz Aziz Eustathios Kilisesi (Göreme) tasvirleri yer almaktadır

Karabük Çıkışlı Karadeniz Turları

karabuk-cikisli-karadeniz-turlari

Karabük çıkışlı Karadeniz turları ile Kara Dağ’ın basamaklı yamaçlarına kurulmuş ve Altın Nehir Milli Parkı içinde yer alan Sümela Manastırı’ndan başlayarak Gümüşhane Torul’da bulunan sarkıt ve dikitleriyle bize görsel bir resital sunan Karaca Mağarası’nı ziyaret ediyoruz.

Müze olarak kullanılan ve camiye çevrilen Ayasofya’yı gezisi ardından atamızın Trabzon ziyaretleri sırasında kaldığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ardından şehrin panoramik manzarasını görmek için Boztepe yamacına çıkıyoruz.

Rize Botanik Bahçesi’nde çay molası vererek, yerel kumaş dokuyan tezgahları gözlemleyip, Fırtına Nehri üzerindeki rafting alanını görecek ve Lazik kültürünü deneyimleyebilirsiniz.

Karabük çıkışlı Karadeniz turları seyahat esnasında kalacağınız otelden transfer aracına kadar her detayı düşünerek hizmet vermektedir.

Karabük Çıkışlı GAP Turları

karabuk-cikisli-gap-turlari

Karabük çıkışlı GAP turları Güneydoğunun gelişen ekonomik merkezi Gaziantep’e doğru yola çıkarak başlar. Yolda Fırat üzerinde Birecik’te kısa bir mola verilir.

Gaziantep’te öğle yemeğinin ardından en büyük mozaik müzesini ziyaret ederken rehber size tarihi bilgileri paylaşır. Şimdiye kadar 1500 metrekare 2500 metrekarenin üzerinde dünyanın en büyük mozaik panosu sergilenmektedir.

Mozaikleri seyrederken mitolojik masallara doğru canlı bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Şehirde Roma döneminden kalma tek yapı Gaziantep kalesidir. Şehrin el sanatları semtini keşfetmek için kalenin etrafında yürüyüş yapabilirsiniz.

Akşam yemeği, geceleme Gaziantep’te gerçekleşip ertesi gün farklı ile yolculuk başlar. Karabük çıkışlı GAP turları tüm güneydoğuyu keşfedecek kadar zaman tanır. Rehberlerimiz seyahatiniz boyunca sizin için özveriyle organize olur.

Karabük Çıkışlı Ege Turları

karabuk-cikisli-ege-turlari

Bu egzotik bölgede tatilcileri berrak su, muhteşem kumsallar ve antik kentler bekliyor. Karabük Ege turları ile Ege’ye seyahat en tarihi keşiflerinin olduğu destinasyona getiriyor.

Ege Bölgesi’nin kıyı şeridi Çanakkale’den yılın 300 günü güneşin parladığı Fethiye’ye kadar uzanır. Uzak Doğu’nun tüm kıyılarında olduğu gibi, Akdeniz iklimi mayıstan ekime kadar kuru ve sıcaktır.

Karabük Ege turları Saklı koylarda muhteşem kumsallar, balıkçı barınaklarında yöresel restoranlar yöreye göre yemekler sunuyor. Bergama, Truva veya Efes tarih severlere Odysseus, Aşil ve Priamos zamanlarını hatırlatır.

Ege Denizi’nde ziyaretçilerin Roma, Yunan veya Bizans dönemine ait arkeolojik buluntularla karşılaşmadığı neredeyse hiçbir yer yoktur. Ama hepsi bu değil.

Ziyaretçiler, özellikle zanaatkarların uzun süredir devam eden geleneklerini korudukları kuzeyde, sonraki yüzyıllardan kalma sanat ve mücevherlere hayran kalabilirler.

Karabük Çıkışlı Yurtdışı Turları

karabuk-cikisli-yurtdisi-turlari

Karabük’da bulunan yerel acenteler bir çok noktaya tur düzenlemektedir. Bu noktaların en popüler olanlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Karabük çıkışlı turlar mevsime göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu noktalar dışında da Karabük tur acentelerinin yaptığı farklı turlarda yapılabilmektedir.

Karabük çıkışlı tur noktalarının en popülerleri

  • Karabük çıkışlı Kapadokya turları
  • Karabük çıkışlı Gürün Darende Turları
  • Karabük çıkışlı Mardin Turları
  • Karabük çıkışlı Doğu Karadeniz Turları
  • Karabük çıkışlı Batı Karadeniz Turları
  • Karabük çıkışlı Lavanta Bahçeleri Turları
  • Karabük çıkışlı Sivas Turları
  • Karabük çıkışlı Antalya Turları
  • Karabük çıkışlı Güney Doğu Turları