0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Kocaeli Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Kocaeli Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Kocaeli Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Marmara Bölgesi’nde en önemli körfez kentlerinden biri olan Kocaeli, dört tarafı yemyeşil ve huzurlu yapısıyla Türkiye’nin İstanbul ile komşu önemli kentleri arasında yer alır.

Bir diğer adıyla İzmit olarak da bilinen bu şehirde kentin küçük ve huzurlu yapısından çıkarak, Türkiye’nin farklı kentlerini ve dünyanın değişik noktalarını görmek isteyen kişiler için yerel acenteler tarafından Kocaeli çıkışlı turlar düzenlenmektedir.

Kocaeli çıkışlı turlar genellikle günübirlik olarak çevredeki illere ulaşan yapıları ile günü değerli tamamlamak ve dinlenmek için alternatifler sağlamaktadır.

Ayrıca bu gezi programları içerisinde bazen 2 veya 4 gün aralığında değişen konaklamalı tur programları da bulunmaktadır. Bu programlar hakkında daha geniş bilgi elde edebilmeniz açısından da hazırladığımız bu içerikte size turların niteliklerini ve yapılarını anlatacağız.

Kocaeli Çıkışlı Günübirlik Turlar

kocaeli cıkısli gunubırlik turlar

Özellikle hafta sonları olmak üzere tek bir gün içerisinde farklı bir şehre adım atmak, bu şehrin sokaklarında dolaşmak hatta tarihini benimsemek açısından günübirlik geziler çok büyük fayda sağlar.

Bu açıdan da Kocaeli çıkışlı günübirlik turlar hem bölge içinde hem de Türkiye’nin farklı şehirlerinde konumlar belirlenerek yerel acenteler tarafından düzenlenmektedir.

Kocaeli çıkışlı günübirlik turlar içerisinde en önemli örneklerden biri Kapadokya turu olmakla birlikte Kocaeli merkezinden genellikle Pazar günleri kalkışlı bir tur programı yapılmaktadır.

Hızlı bir ulaşım ile birlikte konaklama olmadan tek gün içerisinde Kapadokya’da en önemli noktaların görülmesi ile farklı bir havanın teneffüs edilmesi ve keyifli bir gün geçirilmesi sağlanmaktadır.

Benzer şekilde Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde günübirlik olarak çevrede bulunan sahil kenarı bölgelere veya Batı Karadeniz’de farklı noktalara geziler de düzenlenmektedir.

Kocaeli Çıkışlı Konaklamalı Turlar

kocaeli cıkıslı konaklamali turlar

Tur programları içerisinde her zaman bir gezi ve tatil niteliğine sahip olan konaklamalı turlar yer almalıdır.

Günümüzde her kentte acenteler tarafından düzenlendiği gibi Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde de konaklamalı yani birkaç günlük turlar bulunmaktadır.

Bu tur programlarında da belirli bir rota belirlenerek, bu rotada farklı şehirlerde konforlu konaklama imkanları, karayolu veya havayolu ile sorunsuz bir ulaşım, sigortalı yolculuk ve rehberlik hizmetleri gibi avantajlar yer alır.

Kocaeli çıkışlı konaklamalı turlar örneğin Güneydoğu gibi bir bölgeye düzenlendiğinde, bu tur programında Adıyaman, Diyarbakır, Mardin gibi farklı kentlerde ya da Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır gibi bir sıralama ile farklı kentlerde konaklama sağlanabilir.

Her kentte ayrı ayrı tarihi noktaların, kültürel noktaların ve doğal gezi alanlarının ziyaret edilmesi ile birlikte Kocaeli çıkışlı konaklamalı turlar sırasında bu kentlerin kültürüne, mutfağına ve mimari yapısına şahitlik etme imkanı yer almaktadır.

Kocaeli Çıkışlı Kapadokya Turları

kocaeli cıkıslı kapadokya turlari

Bugün Türkiye’nin en fazla ziyaret edilmek ve görülmek istenen tarihi bölgeleri arasında Kapadokya yer almaktadır.

Çünkü Kapadokya bir yanda doğal bir oluşum olması öte yandan ise her tarafında ayrı bir tarih yer alması ile yüksek ilgili çekmektedir.

Bu nedenle de özellikle günübirlik turlarda ve bazen konaklamalı turlarda Kocaeli çıkışlı Kapadokya turları yüksek ilgi çekmektedir.

Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde Kapadokya için düzenlenen seferlerde bölgeye ulaştıktan sonra konaklama açısından farklı noktalar olarak Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar veya Ortahisar gibi noktalarda konaklamalar sağlanmaktadır.

Bu bölgelerin her biri içerisinde değişen görsellikler ve tarihi eserler açısından öncelikle elbette ki muhteşem Peri Bacaları ve sonrasında mağara evleri gibi antik bir yolculuk yer alır.

Göreme bölgesinde bulunan kilise ve manastırlar, Avanos’ta çanak/çömlek atölyeleri, vadiler içerisinde Güvercinlik, Aşk ve Hayal Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, bir yürüyüş yolu olarak Ihlara Vadisi gibi konumlar önemli bir yere sahiptir.

Tüm bu gezilip görülecek noktalar ile birlikte Kocaeli çıkışlı Kapadokya turları içerisinde özellikle bir balon turu veya at safari gerçekleştirmek geziyi çok daha keyifli ve anılarla dolu bir hale getirmektedir.

Kocaeli Çıkışlı Karadeniz Turları

kocaeli cıkıslı karadeniz turlari

Her noktası ile kendine has bir kültürü bulunan, mutfağı, tarihi, müziği ve yaşam tarzı değişik bir yere sahip olan Karadeniz, tüm Türkiye’nin sevdiği bir yapıya sahiptir.

Bu yapı çerçevesinde de Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde her zaman Karadeniz turları bulunur. Üstelik Kocaeli çıkışlı Karadeniz turları içerisinde Doğu Karadeniz veya Batı Karadeniz için ayrı ayrı tercihler yapmak da mümkün olmaktadır.

Kocaeli çıkışlı Karadeniz turları çerçevesinde öncelikle Batı Karadeniz bölgesine göz atılırsa, bu bölgede Sakarya’dan başlayarak Bolu, Düzce, Karabük, Sinop, Zonguldak ve Kastamonu gibi birçok farklı şehirde duraklar ile bir yolculuk yapılır.

Bu durakların her birinde değişen tarihi ve doğal güzellikler içerisinde örneğin meşhur Safranbolu evleri ve kanyonları, muhteşem Küre Dağları, Yenice Ormanları, Amasra’nın deniz manzarası, Tavşan Adası ve Amasra Kalesi gibi noktalar bulunur.

Doğu Karadeniz’de ise özellikle Rize ve Artvin yöresinde Karagöl Yaylası, Pokut Yaylası ve Kaçkar zirvelerindeki Ayder Yaylası çok özel bir yere sahiptir.

Kocaeli Çıkışlı GAP Turları

kocaeli cıkısli gap turlari

Mezopotamya’nın engin topraklarında adım adım tarihi takip edebilmek için Kocaeli çıkışlı GAP turları sayesinde de çok keyifli bir yolculuk yapılabilir.

Güneydoğu Anadolu her noktasında binlerce yıllık tarihi saklarken, bu tur programlarında özellikle Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır ve Batman gibi kentlerde olağanüstü yapılar ile karşılaşmak mümkündür.

Kocaeli çıkışlı GAP turları genellikle Gaziantep üzerinden başlamakla birlikte bu özel kentte Zeugma ve muhteşem bir gastronomi şenliği ile karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde GAP turu çok yoğun bir ilgi görürken, bu ilgi Adıyaman’da Nemrut Dağı ve Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Harran, Eyüp Peygamber Makamı, Şuayip Şehri, Balıklıgöl, Urfa Kalesi ve Halfeti gibi değerler ile sağlanmaktadır.

Bu tur kapsamında da devam noktalarında Mardin’de Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, tarihi PTT, Deyrulzafaran, Dara Antik Kenti, Batman’da Hasankeyf, Siirt’te Malabadi köprüsü ve Diyarbakır’da Diyarbakır Kalesi ile Diyarbakır Surları bulunmaktadır.

Kocaeli Kalkışlı Ege Turları

kocaeli kalkısli ege turlari

Marmara Denizi kıyısından Ege kıyılarına ulaşmak için Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde bir sahil yolculuğu olarak Ege turları da tercih edilmektedir.

Bu turlar içerisinde sahilden kısmen uzakta fakat çok değerli bir yapıya sahip olan Denizli Pamukkale lokasyonu da yer almaktadır.

Ancak genellikle Kocaeli kalkışlı Ege turları içerisinde Bozcaada, Ayvalık, Çeşme, Foça, Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi noktalarda sahil şeridinde denizin ve tarihin tadını çıkarma şansı bulunmaktadır.

Kocaeli kalkışlı Ege turları içerisinde çoğu zaman eşsiz plajlarda denize girme keyfini yaşayabilir, Ayvalık’tan Kaz Dağlarına uzanırken, bir safari turu yapabilir, Bodrum’da eğlence hayatının içerisinde çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

İzmir’de özellikle Efes Antik Kenti gezisine katılabilir, Fethiye’de Ölüdeniz, yamaç paraşütü ve Kelebekler Vadisi keyfini yaşayabilirsiniz.

Kocaeli Çıkışlı Yurtdışı Turlar

kocaeli cıkısli yurtdısı turlari

Eğer Kocaeli gibi hemen İstanbul’un yanı başında bulunan bir kentte yurtdışına ulaşan turları tercih etmek istiyorsanız, Kocaeli çıkışlı turlar içerisinde bu alternatifler de yer almaktadır.

Çünkü Kocaeli çıkışlı yurtdışı turlar İstanbul’dan havayolu ile ulaşım sağlanabilecek düzeyde vizeli veya vizesiz seyahat edilebilecek Avrupa, Asya ya da Ortadoğu ülkelerine ulaşacak şekilde düzenlenmektedir.

Genellikle Kocaeli çıkışlı yurtdışı turlar içerisinde vize istemeyen ülkelere gerçekleştirilen seyahatler hem daha konforlu hem de pratik yapılarıyla farklı dünya kültürleri tanıma fırsatı sunmaktadır.