0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Manisa Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Manisa Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Manisa Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ege Bölgesi’nde en fazla gelişim gösteren ve büyüyen kentler arasında yer alan Manisa, nüfusu artan ve yüksek bir sanayi kapasitesi ile Türkiye’ye önemli katkılar sağlayan kentlerden birisidir.

Bu kalabalık ve hareketli kentten insanların bazı dönemlerde kısa süreli veya birkaç günlük uzaklaşmaları açısından Manisa çıkışlı turlar tarih, turizm ve doğa gezileri için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Bugün kentte yerel acenteler tarafından yılın değişen mevsimlerinde farklı bütçelere hitap edecek şekilde düzenlenen Manisa çıkışlı turlar her programda farklı bir kenti görme şansı sunmaktadır.

Programlar bazen günübirlik olarak düzenlenirken, bazen konaklamalı yapıyla birkaç günlük geziler sağlamaktadır. Bu gezi programları hakkında da çok daha geniş bir bilgiyi içeriğimizin devamında bulma şansınız yer almaktadır.

Manisa Çıkışlı Günübirlik Turlar

manisa cıkıslı gunubirlik turlar

Manisa bir Ege Bölgesi kenti olarak, hemen İzmir’in yanı başında ve Türkiye’den birçok kente açılan yapısıyla pratik bir kenttir. Bu bağlamda da genellikle karayolu ulaşımı ile rahatlıkla ulaşabilecek birçok farklı kent göz önünde bulundurulduğunda, Manisa çıkışlı günübirlik turlar düzenlenebilmektedir.

Bu tur programları içerisinde hemen yakın bölgede yer alan Ayvalık, Bozcaada, Çeşme, Foça, Kuşadası, Bodrum, Marmaris ve Pamukkale gibi lokasyonlar yer almaktadır.

Manisa çıkışlı günübirlik turlar içerisinde aslında en önemli lokasyonlardan birisi Kapadokya olarak görünmektedir. Karayolu ile hızlı bir ulaşım sağlanan bu bölgede günübirlik bir tur içerisinde Kapadokya’nın her noktası ayrı ayrı ziyaret edilerek, Ürgüp, Göreme ve Avanos’ta muhteşem Peri Bacaları, vadiler ve yeraltı şehirleri ziyaret edilebilir.

Bu gibi günübirlik Manisa çıkışlı turlar özellikle şehir stresinden uzaklaşmak ve dinlenmek isteyen kişiler için hafta sonlarına renk katmaktadır.

Manisa Çıkışlı Konaklamalı Turlar

manisa cıkıslı konaklamalı turlar

Bir tur programının çok daha kapsamlı olması ve birkaç günlük bir gezi haline gelmesi, özellikle tatil süreçlerinde ve yıllık izinler gibi süreçlerde birçok kişinin önem verdiği bir noktadır.

Bu açıdan Manisa çıkışlı konaklamalı turlar sayesinde de bilhassa aile ve arkadaş tatilleri için çok önemli bir alternatif elde edilmektedir. Günümüzde de kentte Manisa çıkışlı turlar içerisinde birçok uzun süreli konaklamalı turlar yer almaktadır.

Manisa çıkışlı konaklamalı turlar düzenlenebilmesi için öncelikle belirli bir rotanın tespit edilmesi gerekir. Bu kapsamda değişen rotalar içerisinde örneğin Gaziantep’ten başlayarak Diyarbakır’a kadar uzanan Güneydoğu turları veya Doğu Karadeniz’de Giresun üzerinden başlayarak Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane gibi kentlere ulaşan bir rota yer alır.

Bazen sadece Kapadokya’da düzenlenecek birkaç günlük bir gezi bazen de Bozcaada’dan Marmaris’e kadar ulaşan bir Ege gezisi gibi programlar bulunur.

Manisa Çıkışlı Kapadokya Turları

manisa cıkıslı kapadokya turları

Dünyanın en önemli tarihi ve turistik bölgelerinden biri olan Kapadokya, korunmuş görsellikleri, gelişen turistik yapısı ve halen kaybolmayan romantik özellikleri ile muhteşem bir bölge oluşturmaktadır. Nevşehir ili sınırlarında bulunan bu bölge Ürgüp, Avanos, Ortahisar, Uçhisar ve Göreme bölgelerinin çevresinde şekillenmektedir.

İster günübirlik ister konaklamalı Manisa çıkışlı Kapadokya turları çerçevesinde de bu noktalarından birinde yer alarak Kapadokya bölgesini gezme fırsatı elde edilmektedir.

Tarihi milyonlarca yıl öncesine kadar uzanan Kapadokya, doğal oluşumunu yanardağ patlamaları sayesinde elde ederken, sonrasında ortaya Peri Bacaları gibi muhteşem bir görsellik çıkmıştır. Bugün Peri Bacaları etrafında şekillenen bu turizm bölgesi, Manisa çıkışlı Kapadokya turları açısından da çok önemli bir yere sahiptir.

Bu özel tarih bölgesinde yapılan bir tur programında da gezmeye doyamayacağınız kadar farklı nokta yer almaktadır.

Manisa çıkışlı turlar içerisinde Kapadokya gezisi özellikle konaklamalı tercih edildiğinde, elbette ilk olarak Peri Bacalarından ve Göreme Milli Parkı’ndan başlayarak keyifli bir gezi gerçekleştirilebilir.

Sonraki duraklarda sırasıyla Paşabağ ve Zelze vadileri, Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Aşk Vadisi, Hayal Vadisi, O Ağacın Altı, Avanos, Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi görülebilir.

Bu keyifli yolculuk sonrasında manzara gökyüzünden bir balon turu ile izlenebilir ve ardından keyifli bir yemekte akşam saatlerinde ışıl ışıl antik Kapadokya manzarası seyredilebilir.

Manisa Çıkışlı Karadeniz Turları

manisa cıkıslı karadeniz turları

Manisa, Spil Dağı’nın eteklerinde Gediz Ovası’na uzanan bereketli bir toprak olmakla birlikte her taraf yemyeşil ve huzur dolu bir yapıya sahiptir.

Bu huzur dolu yapının bir benzeri olabilecek nitelikte Karadeniz Bölgesi de Manisa çıkışlı turlar için en önemli rotalar arasına girmektedir. Yıl içerisinde Manisa çıkışlı Karadeniz turları kent halkının çok sık tercih ettiği programlar arasında bulunmaktadır.

Manisa çıkışlı Karadeniz turları içerisinde özellikle Doğu Karadeniz çok fazla seçilen bir yapıya sahiptir. Çünkü Doğu Karadeniz denildiğinde öncelikle akla Artvin, Rize ve Trabzon yaylaları gelmektedir. Bu bölgede Fırtına Deresi, Karagöl, Borçka Yaylası, Ayder Yaylası, Çamlıhemşin, İkizdere ve Pokut Yaylası gibi birçok bölge huzur dolu bir iklime ve yemyeşil bir görselliğe sahiptir.

Bu noktalarda tarih açısından da Doğu Karadeniz’de Trabzon için Akçaabat ve Sümela Manastırı mutlaka görülmesi gereken noktalardır.

Batı Karadeniz odaklı Manisa çıkışlı turlar çerçevesinde de özellikle tarihe uzanan bir yolculuk yapma imkanı yer alır. Kastamonu ve Zonguldak’ta tarihi eserler içerisinde muhteşem zirve yolculukları ve mutfak yolculukları yapılabilir.

Safranbolu’da eski ahşap konaklarda konaklama gerçekleştirilirken, keyifli bir şekilde kanyon gezileri, tarih gezileri ve kent içerisinde alışveriş fırsatları yer alır. Amasra gibi muhteşem bir Bartın ilçesinde de denize karşı bir balık sofrası keyfi yaşanırken, Amasra Kalesi ve Tavşan Adası manzarası görülebilir.

Manisa Çıkışlı GAP Turları

manisa cıkıslı gap turları

Manisa’dan çıkış yaptığınız andan itibaren Türkiye’nin görmek istediğiniz yerine karar verdikten sonra Güneydoğu Anadolu bambaşka bir kültür olarak sizin için en iyi alternatif olabilir.

Bu açıdan da eksiksiz bir gezi için Manisa çıkışlı GAP turları tercih edilebilir.

Konaklamalı yapı ile düzenlenen bu turlarda Güneydoğu Anadolu Projesi açısından öncelikle Şanlıurfa’da Fırat nehri üzerinde kurulmuş Atatürk Barajı, Gaziantep’te Birecik Barajı ve sonrasında Diyarbakır’da Dicle ile birleşen Mezopotamya görülebilir.

Manisa çıkışlı GAP turları içerisinde tarih açısından da

  • Gaziantep’te Zeugma ve tarihi taş sokaklar
  • Adıyaman’da Nemrut Dağı, Tanrı Zeus Heykeli ve Arsemia Antik Kenti
  • Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Harran, Şuayip Şehri, hanlar, kervansaraylar, Balıklıgöl ve Bazda Mağaraları
  • Mardin’de Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti, Mor Yakup Manastırı ve Kasımiye Medresesi
  • Batman’da Hasankeyf Antik Kenti,
  • Diyarbakır’da Atatürk Köşkü, Meryem Ana Süryani Kilisesi ve Diyarbakır surları görülebilir.

Bu muhteşem tarih turu dışında da aslında bir GAP turu yapılırken, eşsiz bir Güneydoğu mutfağı yapısı bulunmaktadır.

Bu mutfak kültüründe de lahmacun, köfteler, kebaplar, tatlılar her biri ayrı bir damak tadı ve hatta bölge müzikleri ayrı bir keyif sunmaktadır.

Manisa Kalkışlı Ege Turları

manisa cıkıslı ege turları

Manisa, Ege Bölgesi’nin tam orta noktasında yer alması ile birlikte yine Manisa kalkışlı Ege turları sayesinde de çevredeki illere konaklamalı veya günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Özellikle Ege turları açısından biraz uzak bir noktada bulunan Bozcaada’dan başlayarak Ayvalık’a, Ayvalık’tan Kaz Dağlarına ve Foça, Çeşme, Efes gibi noktalardan Pamukkale’ye ve buradan Muğla sahillerine inen bir yolculuk yapılabilir.

Genellikle Manisa kalkışlı Ege turları günübirlik olarak çevredeki Foça, Alaçatı, Kuşadası ve Bodrum gibi bölgelere ulaşmaktadır.

Bu turlar sırasında en fazla istenen ayrıntılardan birisi muhteşem Ege sahillerinde denize girme keyfinin yaşanması ve antik bölgelerin ziyaret edilmesidir. Bu nedenle Manisa çıkışlı turlar içerisinde Ege turları bir deniz ve tarih yolculuğu olarak önemli bir alternatif sağlamaktır.

Manisa Çıkışlı Yurtdışı Turlar

manisa cıkıslı yurtdısı turları

Manisa ulaşımın karayolu ile gerçekleştirildiği bir ile olsa da hemen yanı başında bulunan İzmir sayesinde havayolu ulaşımı çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu sayede Manisa çıkışlı yurtdışı turlar açısından da önemli bir avantaj elde edilmektedir. Bu tarz programlar Manisa çıkışlı turlar içerisinde özellikle Avrupa gezileri için ön plana çıkmaktadır.

Manisa çıkışlı yurtdışı turlar özellikle vizeli veya vizesiz seyahat edilebilen ülkelere göre değişiklik göstermektedir.

Bazen vizesiz hatta pasaport gerekmeden giriş-çıkış yapılabilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan, Azerbaycan ve Ukrayna gibi ülkelere gerçekleştirilen turlar da görülebilmektedir. Bazen de değişen mevsimlerde bu tur programları Orta Avrupa, Kuzey Avrupa, Balkanlar, Asya, Uzakdoğu veya Ortadoğu ülkelerine kadar ulaşmaktadır.