0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Şanlıurfa Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Şanlıurfa Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Şanlıurfa Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şanlıurfa Çıkışlı Tur Noktaları

Arkeolojik çalışmalar sonucunda dünyanın en eski yapıların bulunduğu tespit edilen Şanlıurfa, Türkiye’nin en büyük turizm merkezleri arasında bulunmaktadır. Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran ve benzersiz kültürü ile bilinen Şanlıurfa’da bugün yerel turizm açısından da önemli hizmetler sunulmaktadır. Kentte yer alan acenteler tarafından da kent halkı için düzenli bir şekilde Şanlıurfa çıkışlı turlar ile hizmet verilmektedir.

Şanlıurfa’nın yerel acenteleri ve kentte bulunan ulusal acenteler kent halkının daha geniş şekilde ülkenin dört bir tarafına ulaşabilmesi için tur ve gezi programları ile hizmet vermektedir. Bu hizmetler kapsamında Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde günübirlik turlar, konaklamalı turlar ve yurtdışı turları gibi seçenekler bulunmaktadır.

Her seçenek ayrı rotalarda ayrı kültürleri ve ayrı zenginlikleri tanıma fırsatı sağlamaktadır.

Şanlıurfa Çıkışlı Günübirlik Turlar

sanlıurfa cıkıslı gunubirlik turlar

Şanlıurfa, Türkiye’nin güney doğu sınırında bulunarak tarihin beşiği sayılabilecek en önemli kentlerinden birisidir. Bu önemli tarihi şehirden çok yakın bölgede bulunan birçok farklı noktaya ulaşabilmek açısından da her zaman Şanlıurfa çıkışlı günübirlik turlar tercih edilebilir. Günübirlik turlar çerçevesinde Şanlıurfa’ya yakın konumda bulunan birçok lokasyona örnek olarak Mardin, Gaziantep, Diyarbakır ya da biraz daha uzak noktada ulaşılabilecek noktalar tercih edilmektedir.

Şanlıurfa çıkışlı turlar ile birlikte günübirlik bir program istiyorsanız, Kapadokya gibi bir tur programı tercih edilebilir. Bu özel tur programına katıldığınızda, Kapadokya gibi muhteşem bir bölgede öncelikle tarihi açıdan Derinkuyu Yeraltı Şehri, muhteşem Kapadokya antik yerleşimleri, Avanos çarşıları ve Göreme kilise manastırları ziyaret edilebilir. Ayrıca Şanlıurfa çıkışlı günübirlik turlar içerisinde Kapadokya ile benzer şekilde çok yakın noktada bulunan Mardin ve Diyarbakır gibi kentlere de tarih ve kültür gezileri yapılmaktadır.

Şanlıurfa Çıkışlı Konaklamalı Turlar

sanlıurfa cıkıslı konaklamalı turlar

Konaklamalı bir şekilde daha uzak konumlara ulaşarak Güneydoğu’dan hariç başka bölge ve kültürleri tanımak açısından da Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde iki veya üç gün gibi sürelere sahip programlar bulunmaktadır. Bu açıdan Şanlıurfa çıkışlı konaklamalı turlar açısından en yakın noktada bulunan Güneydoğu turu tercih edilebilir. Örneğin, Gaziantep üzerinden Diyarbakır’a doğru ulaşarak geri dönüş gerçekleştiren bir tur programında her gün farklı bir kentte kalarak 3 günlük keyifli bir gezi sağlanabilmektedir.

Şanlıurfa çıkışlı konaklamalı turlar içerisinde aslında daha fazla tercih edilen programlar Ege Bölgesi, Kapadokya ve Karadeniz gibi bölgelere gerçekleştirilen turlar olmaktadır. Çünkü bu bölgelerde hem coğrafi açıdan hem de tarihsel açıdan Şanlıurfa’ya göre çok daha farklı bir yapılaşma ve kültür ile karşılaşılmaktadır. Özellikle Ege Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi Şanlıurfa ile çok farklı ve doğal açıdan çok daha zengin bir yapıya sahip olduğu için bu bölgelere konaklamalı turlar seçilmektedir.

Şanlıurfa Çıkışlı Kapadokya Turları

sanlıurfa cıkıslı kapadokya turlari

Kapadokya gibi muhteşem bir bölgeyi görmek için Şanlıurfa halkı da elbette ki hem günübirlik hem de konaklamalı şekilde düzenlenen farklı programlardan yararlanmaktadır. Bu çerçevede Şanlıurfa çıkışlı Kapadokya turları genellikle konaklamalı olarak düzenlenirken, tur programında karayolu veya havayolu ile ulaşım yöntemi bulunmaktadır. Tur programlarında ulaşım ve konaklama mevsimlere ve bütçeye göre değişirken, ulaşım sonrasında rehberlik hizmetleri, sigorta hizmetleri ve kahvaltı gibi hizmetler ile düzenli bir tur uygulanmaktadır.

Şanlıurfa çıkışlı Kapadokya turları çerçevesinde bölgede Peri Bacaları, Göreme Milli Parkı ve Derinkuyu Yeraltı Şehri gibi birçok nokta gezilmektedir. Ayrıca Paşabağ, Ihlara ve Güvercinlik vadileri gibi değişen vadilerde yapılan geziler ile birlikte yine bu bölgelerdeki yeraltı şehirleri, Avanos çanak/çömlek atölyeleri, Uçhisar Kalesi gibi birçok nokta program içerisinde bulunmaktadır. Genellikle Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde Kapadokya programları bölgedeki at safarileri, balon turları, yeraltı gezileri, şarap evi ziyaretleri gibi birçok farklı etkinlik ile daha renkli bir hale gelmektedir.

Şanlıurfa Çıkışlı Karadeniz Turları

sanlıurfa cıkıslı karadeniz turları

Daha önce bahsedildiği şekilde Şanlıurfa’nın doğasından çok daha farklı bir yapıya sahip olan Karadeniz, Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde öncelikli seçenekler arasında bulunmaktadır. Yıl boyunca kurak ve sıcak bir havaya sahip olan Şanlıurfa’dan bol yağmurlu ve yemyeşil bir doğaya sahip olan Karadeniz’e ulaştıran bu turlar, ayrı bir mevsimi ve kültürü tatma fırsatı sağlamaktadır.

Şanlıurfa çıkışlı Karadeniz turları ile ülkenin batı kısmına veya doğusuna ulaşacak şekilde Karadeniz gezileri seçilebilmektedir. Batı Karadeniz’de özellikle Amasra, Safranbolu, Yedigöller, Gölcük Tabiat Parkı ve Bolu Abant gibi bölgelerde çok keyifli geziler yapılmaktadır. Doğu Karadeniz bölümüne yapılan Şanlıurfa çıkışlı Karadeniz turları çerçevesinde de özellikle Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane gibi kentlerde yaylalar Sümela Manastırı, Karagöl, Uzungöl gibi noktalar görülmektedir. Hatta bu turlarda bazen gün içerisinde kısa süreli şekilde Gürcistan’da Batum’a gidiş dönüş geziler de yapılmaktadır.

Şanlıurfa Çıkışlı GAP Turları

sanlıurfa cıkıslı gap turlari

Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu’nun tam merkezinde bulunarak bir GAP turu için en önemli noktayı oluştursa da Şanlıurfa halkı da bölgedeki diğer kentleri de görmek istemektedir. Bu nedenle çoğu zaman günübirlik bazen konaklamalı şekilde Şanlıurfa çıkışlı GAP turları düzenlenmektedir. Bu tur programlarında Şanlıurfa dışında kalan Gaziantep, Mardin, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt gibi kentlerdeki duraklar ile bir rota düzenlenmektedir.

Şanlıurfa çıkışlı GAP turları ile Gaziantep’te mutfak gezileri, Zeugma Antik Kenti, Gaziantep Kalesi durakları, Mardin’de Dara Antik Kenti, Kasımiye Medresesi, Mor Yakup Manastırı gibi noktalar, Diyarbakır’da surlar ve eski kiliseler, Batman’da Hasankeyf, Adıyaman’da Nemrut Dağı gibi birçok nokta görülmektedir. Bu programlar genellikle Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde tek bir kente günübirlik olarak da yapıldığında yine çok keyifli bir gezi sağlanmaktadır.

Şanlıurfa Kalkışlı Ege Turları

sanlıurfa kalkıslı ege turlari

Ege’ye uzanacak bir yolculuk açısından da Şanlıurfa kalkışlı Ege turları kentin tercih ettiği en keyifli tur programları arasında bulunmaktadır. Yerel acenteler bu tur programlarını düzenlerken, konforlu konaklama imkanları, rehberlik, sigortalı ulaşım gibi birçok fırsat sunmaktadır. Bu sayede Şanlıurfa kalkışlı Ege turları keyifli bir Ege tatili yapmak, deniz keyfi yaşamak ve tarih yolculuğu yapmak açısından büyük beğeni kazanmaktadır.

Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde Ege tur programlarına bakıldığında Fethiye’den Bozcaada’ya uzanan bir yolculuk programı görülebilir. Bu yolculukta Fethiye’de Ölüdeniz, Bodrum, Marmaris, İzmir’de Çeşme, Alaçatı, Şirince, Efes Antik Kenti, Ayvalık’ta Cunda ve Sarımsaklı Plajları ve Bozcaada gibi muhteşem sahillere sahip olan birçok nokta yer almaktadır. Üstelik her noktada denizin ve doğanın keyfini yaşama fırsatı bulunmaktadır.

Şanlıurfa Çıkışlı Yurtdışı Turlar

sanlıurfa cıkıslı yurtdısı turlar

Türkiye’nin ilk 10 büyük şehri arasında bulunması ile birlikte Şanlıurfa çok yoğun bir nüfusa sahiptir. Buna istinaden her gün düzenli bir şekilde birçok farklı şehre düzenlenen havayolu seferleri ile Ankara ya da İstanbul aktarmalı şekilde Şanlıurfa çıkışlı yurtdışı turlar üzerinden de farklı seçimler yapılabilir.

Şanlıurfa çıkışlı yurtdışı turlar çerçevesinde genellikle vize zorunluluğu bulunmayan ülkelere düzenlenen programlar görünmektedir. Ayrıca yolcuların resmi prosedürleri yerine getirmesi ile vize ihtiyacı bulunan ülkelere de çok daha kapsamlı Avrupa turları, Asya turları ve Ortadoğu turları yapılabilmektedir. Genel olarak Şanlıurfa çıkışlı turlar içerisinde yurtdışı turlarında Gürcistan, Orta Avrupa ve Ortadoğu turları daha fazla tercih edilmektedir.

 

Şanlıurfa çıkışlı tur noktalarının en popülerleri

  • Şanlıurfa çıkışlı Kapadokya turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Gürün Darende Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Dalyan Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Doğu Karadeniz Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Batı Karadeniz Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Lavanta Bahçeleri Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Sivas Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Antalya Turları
  • Şanlıurfa çıkışlı Güney Doğu Turları