0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Siirt Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Siirt Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Siirt Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, doğal ve tarihi güzellikler bakımından oldukça önemli şehirlerimizden biridir. Şehrin geniş kültürel yapısı ve sahip olduğu doğal güzelliklere rağmen, kimi zaman farklı yerler görme isteği, kimi zamansa tatilleri değerlendirme isteği bölge halkında Siirt çıkışlı turlar arama ihtiyacını doğurmuştur.

Her şehrimizde olduğu gibi Siirt’te de düzenli olarak günübirlik ve konaklamalı turlar düzenlenmektedir. Turlar dâhilinde kimi zaman Karadeniz’in eşsiz doğası, kimi zaman Ege’nin muhteşem tarihi ve güzellikleri, kimi zaman ise farklı lokasyonlarda eşsiz birçok nokta katılımcılarla buluşturulmaktadır.

Acenteler tarafından düzenlenen turlara seyahat sigortası, rehberlik hizmeti, araç içi ikramlar ve yemek hizmetleri acente seçimine ve turun özelliklerine bağlı olarak katılımcılara sunulmaktadır.

Siirt Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Şırnak, Van,  Bitlis, Batman ve Mardin illeri ile çevrilidir. Şehir nispeten batı şehirlerine göre daha az nüfusa sahiptir.

Veysel Karani ve İbrahim Hakkı’nın anıt mezarlarını Siirt çıkışlı turlar ile ziyaret edebileceksiniz. Siirt Ulu Camii’yi yakından görüp mimarisini mutlaka inceleyin.

Geleneksel ve yöresel   yemekleri, Buryani, Perde pirinci ve Zivzik narını tadıp, Tiftik dokuma battaniyeler, Siirt Fıstığı, Bitim sabunu ve   Pervari balı satın alabilir sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Siirt dört mevsimin en güzel şekilde geçtiği iklimi, her türlü sebze ve meyvenin yetiştiği verimli toprakları, el emeği göz nuru işlerle yapılmış üretken insanların yaşadığı değerli bir yerdir.

Siirt çıkışlı turlar ile bu şehre ait bütün güzellikleri görebileceğiniz düzenli turlarımız vardır.

Siirt Çıkışlı Günübirlik Turlar

siirt cikisli gunubirlik turlar

Özellikle çocuklu ailelerin ya da yoğun tempoda çalışan ve uzun tatillere zaman ayıramayanların en sevdiği seyahat şekli olan günübirlik turlar Siirt çıkışlı olarak da gerçekleştirilmektedir.

Siirt çıkışlı günübirlik turlar sayesinde beğendiğiniz ya da hep gitmek istediğiniz bir noktayı profesyonel rehberler eşliğinde tüm detaylarıyla seyahat etme şansı yakalayabilirsiniz.

Siirt ilinin tarihi ve turistik değerleri arasında kaplıcalar, türbeler, tarihi camiler, kaleler ve köprüler önemli yer tutmaktadır. Siirt çıkışlı günübirlik turlar ile tüm mekanları gezebilir yakın il ve ilçelere de günü birlik düzenlenen gezilere katılabilirsiniz.

Şehirde bir gün planlarken Siirt’te araba kiralamanıza gerek yoktur, vip araçlar sizi aktarmalı ya da aktarmasız şekilde ziyaret edeceğiniz bölgeye ulaştırır. Siirt’te keyifli bir gün için şehri bilen profesyonel rehberlerin tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt’i Siirt çıkışlı günübirlik turlar keşfetmeye başlamadan önce yöresel yemekleri denemek harika olacaktır. Siirt’e özgü lezzetler olan Zerfet ve imkerçet, mutlaka tatmanız gereken kahvaltılık yiyeceklerdendir. Güne yerliler gibi başlamak istiyorsanız tavsiyemiz büryan kebabı olacaktır.

Siirt Çıkışlı Konaklamalı Turlar

Siirt çıkışlı konaklamalı turlar ile şehirdeki turunuza Botan Vadisi’nden başlayabilirsiniz. Merkeze yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan vadi, doğal güzelliğinin yanı sıra ziyaretçilerine trekking, yamaç paraşütü ve kano gibi adrenalin sporları yapma imkanı da sunuyor.

Ayrıca Sağlarca Kaplıcaları’nda keyifli saatler geçirebilirsiniz. Botan Çayı kıyısında bir mağara olan kaplıca, Billoris olarak da biliniyor. Rehberler aracılığı ile cilt sorunları ve romatizma başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen şifalı suları ile dikkat çeken kaplıcalar gezilecektir.

Vadi ve kaplıcalardan sonra 35 km uzaklıktaki Eruh’a doğru yola çıkılarak geçmişte yerleşim yeri olan Botan Mağaraları’na ev sahipliği yapan bölge, şehrin ilgi çekici noktalarından biridir. Siirt çıkışlı konaklamalı turlar ile heyecan dolu bir seyahat için valizlerinizi hazırlayın.

Siirt Çıkışlı Kapadokya Turları

Siirt çıkışlı Kapadokya turları ile göreceğiniz tek şey elbette sadece balonlar değildir. Konaklamalı turlarda gün gün gezilecek yerler belirlenir. Mağara ve kliseleri gezmek için 2 güne ihtiyacınız olacaktır.

Kapadokya’daki muhtemelen en önemli kaya kilisesi ve son derece etkileyici bir yapı, harika fresklerle süslenmiş karanlık kilise Karanlık Kilise’dir. Hiçbir ziyaretçi bu kiliseyi kaçırmaz ve bu nedenle girişin önündeki kuyruklar genellikle çok büyüktür.

Yılanlı Kilise olan Yılanlı Kilise, hayal gücünü çok özel bir şekilde harekete geçirir. Bunun nedeni, diğer şeylerin yanı sıra keşiş Onuprios’u tasvir eden fresklerdir. Siirt çıkışlı Kapadokya turları aracılığı ile göreceğiniz diğer önemli yer Güvercin vadisi Göreme’den heybetli kale kayasının bulunduğu Uçhisar’a kadar uzanır.

Kapadokya gezisinin kesinlikle en hareketli anlarından biri bu vadide yapılacak bir yürüyüştür. Özellikle Göreme yakınlarında ve ayrıca Uçhisar yakınlarında, peribacaları ile vadiyi ve mağara evleri ile kaya oluşumlarını mükemmel bir şekilde görebileceğiniz yol üzerinde birçok bakış açısı vardır.

Siirt Çıkışlı Karadeniz Turları

Siirt çıkışlı Karadeniz turları ile ziyaret edeceğiniz o kadar fazla yer var ki batıdan doğuya keşfetmek için bir haftalık zamana ihtiyacınız var. Doğu Karadeniz kıyısındaki iller artık Türkiye’nin en önemli liman ve taşra şehirleridir.

Özellikle turistlerin büyüsüne kapıldığı Trabzon çok sayıda manzara sunmakla kalmaz, aynı zamanda Karadeniz bölgesinin en yeşil şehirlerinden biridir.

Yağmur mevsimi boyunca, küçük bir tropikal bitki cenneti olan peyzajda yeşilin farklı tonlarını görebilirsiniz. Trabzon Kalesi, şehir içinde görülmeye değer yapılardan biridir.

Kale surları üç bölüme ayrılmıştır: Aşağı Kale (Aşağı Hisar), Orta Hisar (Orta Hisar), İç Kale (İç Kale) ve Yukarı Kale Yukarı Hisardır. Siirt çıkışlı Karadeniz turları esnasında göreceğiniz en güzel kültürel mirasla bezenmiş bir şehirdir.

Rehberimiz bu ildeki en güzel restoran ve kafelere sizi yönlendirecek serbest zamanlarınız için size aktiviteler önerecektir.

Siirt Çıkışlı GAP Turları

Siirt çıkışlı GAP turları ile seyahatte Diyarbakır önemli ve görülmesi gereken bir yerdir. Devasa sur duvarını, Ulu Cami’yi, bir Ermeni  ve Aramice kilisesini ziyaret ediyoruz. Diyarbakır, kültürlerin ve dinlerin buluşma noktasıdır.

7. yüzyılda Araplar tarafından fethedildikten sonra şehir çok kültürlü bir karakter kazanmıştır. Diyarbakır gezisini de çok ilginç bulacaksınız. Öğle yemeğinden sonra Dicle üzerinde Hasankeyf’e gidiyoruz.

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ile bağlantılı olarak Hasankeyf’e 100 km uzaklıkta barajın tamamlanması halinde baraj gölü altında kalacaktır. Mevcut duruma göre muhtemelen eski kaleye bir tekne turu yapabilir. Siirt çıkışlı GAP turları konaklama yapacağınız yere sizi götürmeden önce Midyat’ta akşam yemeği yenir.

Rehber bir sonraki gün gezi planını sizinle paylaşır ve serbest olarak etrafı keşfetme imkanı sunar.

Siirt Kalkışlı Ege Turları

Egenin incisi ve turistlerin gözbebeği Efes, antik çağlarda Küçük Asya’nın en önemli şehirlerinden biriydi. Siirt Ege turları konaklamalı olarak gerçekleşir lüks araçlarla en iyi otellerde seyahat ve tatil fırsatı sunar.

Efes, dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı’na da ev sahipliği yapmıştır. Antik çağda şehir deniz kıyısındaydı, ancak sahil şeridi zamanla batıya doğru kaymış durumdadır.

Siirt Ege turları ile MÖ 200 arasındaki döneme ait önemli antik yapıları görebilirsiniz. Celsus Kütüphanesi, Therme, Agora, Büyük Tiyatro ve çeşitli tapınağa hayran kalacaksınız.

Türkiye’nin başlıca cazibe merkezlerinden biri, büyülü bir doğa olgusunu temsil eden ve aynı zamanda rüya gibi, parlak bir masal diyarı gibi görünen Pamukkale’ de ege turları içerisinde rehber eşliği ile ziyaret edilmektedir.

Siirt Çıkışlı Yurtdışı Turları

Siirt çıkışlı tur noktalarının en popülerleri

  • Siirt çıkışlı Kapadokya turları
  • Siirt çıkışlı Gürün Darende Turları
  • Siirt çıkışlı Dalyan Turları
  • Siirt çıkışlı Doğu Karadeniz Turları
  • Siirt çıkışlı Batı Karadeniz Turları
  • Siirt çıkışlı Lavanta Bahçeleri Turları
  • Siirt çıkışlı Sivas Turları
  • Siirt çıkışlı Antalya Turları
  • Siirt çıkışlı Güney Doğu Turları