0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Şırnak Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Şırnak Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Şırnak Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şırnak’ta belirli dönemlerde halkın tatil ve seyahat ihtiyaçlarını giderebilmesi için Şırnak çıkışlı turlar düzenlenmektedir.

Acenteler tarafından düzenlenen bu turlarda farklı bölgelerin mimari, tarihi, kültürel, yöresel ve doğal güzellikleri katılımcılarla günübirlik ya da konaklamalı olarak buluşturulmaktadır. Turlar dâhilinde katılımcılara seyahat sigortası ve rehberlik hizmeti gibi ekstralar ücret dâhilinde sunulurken, keyifli ve güvenli bir yolculuk etmeleri ve tatillerini güzel değerlendirmeleri hedeflenmektedir.

Değişen mevsim koşullarına ve zamana bağlı olarak farklılık gösterebilen bu turlarla sizler de tatillerinizi değerlendirebilir, yeni yerler keşfetmenin tadını Şırnak çıkışlı turlar ile çıkarabilirsiniz.

Türkiye’nin Ortadoğu ülkeleriyle ana bağlantılarından biri olan Irak ile Habur sınır kapısı da Şırnak üzerinde bulunuyor.

Tufan’dan sonra Nuh’un Gemisi’nin karaya çıktığı Cudi Dağı’nın yakınında olduğu için yerleşimin orijinal olarak “Şehr-i Nuh” (Nuh şehri) olarak adlandırıldığına inanılıyor.

Tarihin efsanelerine göre Şırnak, Nuh Tufanı’nın sona erdiği şehirdir. Yani insanlığın ikinci beşiği… Bu nedenle Şırnak çıkışlı turlar ile Şırnak’ta görebileceğiniz birçok tarihi yer var.

Şırnak çıkışlı turlar ile seyahat edilecek yerler, Cudi Dağı antik kenti ve mağarası, Nuh Peygamber (Nuh Peygamber) Camii ve Türbesi, Cizre Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Dera ve Maraday Kiliseleri Cizre’deki önemli tarihi yerler arasındadır

Şırnak Çıkışlı Günübirlik Turlar

sırnak cıksıli gunubirlik turlar

Kısa tatilleri ya da hafta sonları kısıtlı zamanları değerlendirmenin en güzel yollarından biri günübirlik turlardır. Şırnak çıkışlı günübirlik turlar sabah erken saatte yola çıkılması ve gezilecek lokasyona varılması, gece yarısı ise yeniden dönülmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Acenteler tarafından gerçekleştirilen Şırnak çıkışlı günübirlik turlar dahilinde katılımcılara rehberlik, seyahat sigortası, araç içi ikramlar ve opsiyonel olarak yemek hizmetleri sunulmaktadır.

Şırnak çıkışlı günübirlik turlar ile gezi programına dahil edilen Cudi ve Gabar dağlarını birbirinden ayıran Kasrık Boğazı, Şırnak’ta bulunan bir doğa harikasıdır.

Yakındaki dinlenme tesisinde oturup Gorde’nin içinden akan küçük dereye karşı kahvaltı yapmak ya da yaz aylarında günün yorgunluğunu atmak mümkün.

Ayrıca bu bölgede çok sayıda mağara bulunmaktadır. Şırnak çıkışlı günübirlik turlar ile size özel tahsis edilen profesyonel rehberler aracılığıyla bölgeyi tanıyabilirsiniz. Böylece değerli zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Günü birlik tur esnasında  yöresel lezzetlerin tadına bakabilir, el dokuması ipek halıları ve Şırnak kilimlerini satın alabilirsiniz. El yapımı çalışmalar ile sevdiklerinizi mutlu edebilir, evinizde otantik bir hava yaratabilirsiniz.

Şırnak Çıkışlı Konaklamalı Turlar

Şırnak çıkışlı konaklamalı turlar ile güneydoğu Anadolu’nun görülmeye değer incilerini konforlu yolculuk sonrası yakından görebilirsiniz. Şırnak çıkışlı konaklamalı turlar ile yakın konaklamalı gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri Silopi’dir.

Silopi, Türkiye’de yaşayan seyahat severler için popüler gezi yerlerinden biridir. Silopi’ye en yakın büyük şehir Mardin’dir.  Gözde mekanları Mardin dahil mor gabriel manastırı türbeler ve tarihi camilerdir. Silopi’yi keşfetmek için 1-2 gününüzü ayıracağınız konaklamalı tur ile çevre illeri de rehberlerimiz ile gezecek tarihi ve kültürel yapısı ile alakalı çok şey öğreneceksiniz.

Tarihi konakların restore edilerek otel ya da pansiyona dönüştürülmesi gelen turistler tarafından yoğun ilgi görmekte farklı bir atmosferde uyanmanız için güzel bir deneyim olacaktır.

Şırnak Çıkışlı Kapadokya Turları

sirnak cikisli kapadokya turlari

Tercih edilen manzaralar, Akdeniz ve Karadeniz kıyılarından antik çağların sayısız tarihi ve kültürel mekanlarına ve dağlara kadar uzanmaktadır. Bu bölgelerden hangisini ziyaret edeceğinize karar vermek kesinlikle kolay değildir.

Ancak Kapadokya’yı bir kerede olsa mutlaka görmelisiniz. Şırnak çıkışlı Kapadokya turları Göreme bölgesine özellikle sık sık geziler düzenler. Çok yoğun ilgi ve talebin olması sebebiyle hemen hemen her iki evden biri turist pansiyonu, eski kaya evlerinde elbette oteller ve birkaç bar restoran bulunur. Genel olarak, yer etkileyici bir manzara sunar.

Bununla birlikte, burada bulunabilecek daha az değerli sanat tarihi tanıklıkları vardır; bunlar daha çok yerin yakın çevresinde yoğunlaşmıştır. Şırnak çıkışlı Kapadokya turları konaklamanız için önceden grup rezervasyonunu yaparak aktivite alanlarını rehberler eşliğinde belirler.

Siirt Çıkışlı Karadeniz Turları

sirnak cikisli karadeniz turlari

Karadenizin hemen hemen her ili görülmeye değerdir. Trabzon Sinop, Amasya, Rize, Giresun için minimum 6 günlük geziler düzenlenmektedir. Bir liman kenti Giresun’un çok yukarısındaki kaleden nefes kesici bir manzaraya sahiptir.

Burada bakışınızın 360 derecelik bir panorama üzerinde gezinmesine izin verebilirsiniz. Burun üzerinde, vahşi kıyı şeridi boyunca, çok iç kesimlerde serbest yürüyüşler yapabilir fındık ve çay tarlaları içerisinde yürüyebilirsiniz.

Şırnak çıkışlı Karadeniz turları rehberleri çay fabrikalarına ziyaretler gerçekleştirmenizi sağlar burada en lezzetli çayı içerek karadenizin sıcakkanlı insanları ile tanışabilirsiniz. Şırnak çıkışlı Karadeniz turları genel anlamda konaklamalı olarak planlanır.

Vip araçlar ile ulaşım ve konaklama sorunu yaşamadan unutulmaz bir karadeniz turuna çıkabilirsiniz.

Siirt Çıkışlı Gap Turları

sirnak cikisli gap turlari

Şırnak çıkışlı GAP turları ilk durağı genel olarak Gaziantep’ten başlar. Dünyaca ünlü fıstıklı baklavayı tadın, bakırcıların ritmini dinleyin ve Zeugma Mozaik Müzesi’ni keşfedebilirsiniz.

Grup arkadaşlarınız ve rehber eşliğinde Adıyaman’a hareket eder ve öğle yemeğinden sonra Nemrut Dağı Milli Parkı’nı görebilirsiniz. 7500 metre yükseklikten antik heykellerle gün batımını izleyebilirsiniz.

Şimdiye kadar bulunan en eski tapınak olan Göbekli tepe kazı alanında dinin evrimine tanık olup, Şanlıurfa şehrini keşfetmeden önce Harran’ın arı kovan evlerini Şırnak çıkışlı GAP turları ziyaret edebilirsiniz. Mardin’in dar sokaklarında orta çağa bir yolculuk sizi bekliyor.

Otelinize dönmeden önce aktif bir Süryani manastırını da rehberiniz sizin ile görecek ve detaylı şekilde tarihini paylaşacaktır. Serbest zamanlarda bu güzel manzaraları mutlaka fotoğraflayın.

Siirt Kalkışlı Ege Turları

sirnak kalkisli ege turlari

Şırnak Ege turları birbirinden güzel manzaralara tanık olabilmeniz için sizi ege turuna çıkarıyor. Özellikle Efes Antik Kenti Tiyatrosu
65 basamaklı ve 25.000 kişi kapasiteli tiyatro Panayır Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır.

Dünya sanat tarihinin en önemli eserlerinden biridir. Efes teraslı evler 2012 yılında kapatılan ve 2014 yılında yeniden açılan müze, Efes’teki kazılara ev sahipliği yapıyor.

En çok ziyaret edilen müzelerden biridir. Arkeoloji ve etnografya müzeleri olarak ikiye ayrılır. John Kilisesi St. John Kilisesi olarak bilinir. Her gün ziyaretçilere açıktır. Ziyaret saatleri yaz ve kış aylarında değişebilir.

Şırnak Ege turları ile göreceğiniz dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı Arkeolojik değeri olan bir Yunan tapınağının kalıntılarına sahiptir ve sizi büyülemeye yetecektir.

Siirt Çıkışlı Yurtdışı Turları

sirnak cikisli yurtdisi turlari

Şırnak’da bulunan yerel acenteler bir çok noktaya tur düzenlemektedir. Bu noktaların en popüler olanlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Şırnak çıkışlı turlar mevsime göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu noktalar dışında da Şırnak tur acentelerinin yaptığı farklı turlarda yapılabilmektedir.

Şırnak çıkışlı tur noktalarının en popülerleri

  • Şırnak çıkışlı Kapadokya turları
  • Şırnak çıkışlı Gürün Darende Turları
  • Şırnak çıkışlı Dalyan Turları
  • Şırnak çıkışlı Doğu Karadeniz Turları
  • Şırnak çıkışlı Batı Karadeniz Turları
  • Şırnak çıkışlı Lavanta Bahçeleri Turları
  • Şırnak çıkışlı Sivas Turları
  • Şırnak çıkışlı Antalya Turları
  • Şırnak çıkışlı Güney Doğu Turları