0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Van Çıkışlı Turlar

güney doğu anadolu turu
Turzz.com

Van Çıkışlı Güneydoğu Turu – 2 Gece 3 Gün

Fiyat999 TL599 TL
2 Gece 3 Gün
Tur Tarihleri : Her Cuma
Meydan
0
Turzz.com

Van Çıkışlı Kapadokya Turu

Fiyat299 TL199 TL
Günübirlik
Tur Tarihleri : Her Pazar
Meydan
0

Turzz.com’a Turlarınızı Ücretsiz Ekleyin. Detaylı Bilgi İçin Acente Üyelik Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemizin İran sınırlarında, Van Gölü’nün kıyısında uzanan Van, saklı kalmış büyük şehirlerimizden biri olarak çok önemli turistik değerlere sahiptir. Bu özel turistik ve tarihi şehrin halkı için de Türkiye turizmine katılma şansı sağlayan Van çıkışlı turlar bulunmaktadır. İldeki yerel ve ulusal acenteler tarafından düzenlenen bu turlar, Türkiye’nin dört bir tarafına ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Van çıkışlı turlar günübirlik veya konaklamalı düzeyde olabilecek şekilde her bütçeye ve her gruba hitap etmektedir. Değişen rotalar ile düzenlenen bu turlarda kimi zaman karayolu kimi zaman havayolu ile ulaşım bulunurken, değişen düzeylerdeki konaklama imkanları, rehberlik, ulaşım, sigorta ve ikram imkanları gibi koşullar bulunmaktadır. Bu açıdan tur programları hakkında hazırladığımız bu içerik size birçok detaylı bilgi elde etme şansı sunacaktır.

Van Çıkışlı Günübirlik Turlar

Kalkış noktası Van olmak ile birlikte aynı gün içerisinde herhangi bir rotaya ulaşıp gezi ve etkinliklerin tamamlanmasıyla Van iline dönüş kapsamında gerçekleştirilen günübirlik turlar bulunmaktadır. Bu programlar Van çıkışlı günübirlik turlar olarak tek bir isim ile anılırken Kapadokya turu, Kars turu veya Ağrı turu gibi değişen programlar olabilmektedir.

Van çıkışlı günübirlik turlar özellikle karayolu veya havayolu ile hızlı bir ulaşım bulunan, aynı gün içerisinde konaklama ihtiyacı olmadan gezip görme imkanı bulunan kentler kapsamında düzenlenmektedir. Örneğin, Kapadokya için düzenlenen günübirlik bir turda Kapadokya’nın genel hatları ile Peri Bacaları, Derinkuyu Yeraltı Şehri, vadiler, Avanos, Ürgüp ve Göreme gezileri ile tam bir program sağlanmaktadır. Bu nedenle Van çıkışlı turlar içerisinde bu günübirlik programlar popüler bir yere sahip olmaktadır.

Van Çıkışlı Konaklamalı Turlar

van cikisli konaklamali turlar

Bir tur programının düzenlenmesinde ulaşım sağlanan kentler listesi birden fazla günü kapsıyorsa, bu program konaklamalı şekilde düzenlenir. Bu açıdan Van çıkışlı turlar içerisinde de konaklamalı yapısı ile birkaç şehri içerisinde barındıran tur programları bulunmaktadır. Örneğin, Van çıkışlı konaklamalı turlar için Güneydoğu turları veya Karadeniz turları örnek gösterilebilir.

Güneydoğu veya Karadeniz üzerinde düzenlenen Van çıkışlı konaklamalı turlar birden fazla şehri bünyesinde bulunduran ve değişen duraklarda konforlu otellerde konaklama imkanı sağlayan turlardır. Rehberlik, sigortalı ulaşım, kahvaltı ikramı gibi imkanları içerisinde bulunduran bu tur programlarında hem gezi hem değişen etkinlikler hem de alışveriş gibi imkanlar elde edilmektedir.

Van Çıkışlı Kapadokya Turları

van cikisli kapadokya turlari

Tarihin içerisinde konforlu bir tatil geçirmek için günübirlik veya konaklamalı şekilde düzenlenen Van çıkışlı Kapadokya turları size güzide zamanlar sunmaktadır. Volkanik yapılar içerisinde oluşmuş Peri Bacaları, doğal mağaralar, el oyma evler, eski kiliseler, manastırlar, doğal güzellikleri ile vadiler gibi birçok farklı imkan bu bölgede bulunmaktadır. Avanos, Göreme, Ürgüp, Uçhisar ve Ortahisar gibi farklı bölgelerde her an karşınıza değişen bir tarihi veya doğal güzellik çıkmaktadır.

Van çıkışlı turlar içinde her zaman popüler bir yere sahip olan Kapadokya gezileri sayesinde özellikle televizyonlardan aşina olduğunuz ve dünyanın hayran kaldığı birçok noktayı yerinde görebiliyorsunuz. Korunmuş yapısı ile birlikte Kapadokya’da gerçekleştirilen bu gezilerde Ihlara Vadisi, Üç Güzeller, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu, Özkonak ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, mağara evler ve Avanos çarşıları gezilebilir.

Ayrıca Van çıkışlı Kapadokya turları sırasında bir balon turu, at safarileri, Kapadokya manzarasında bir Türk gecesi, Kapadokya şarap evlerinde keyifli tadımlar gibi birçok etkinlik bulunmaktadır.

Van Çıkışlı Karadeniz Turları

van cikisli karadeniz turlari

Türkiye’de herkesin hayatına bir defa olsun görmek istediği Karadeniz Bölgesi’nde her noktadan fışkıran yemyeşil bir doğa yer alır. Bu yemyeşil ve huzurlu doğayı yerinde deneyimlemek açısından Van çıkışlı Karadeniz turları önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Özellikle Van çıkışlı turlar içerisinde Doğu Karadeniz bölümünde gerçekleştirilen programlarda Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane gibi kentlerdeki Ayder Yaylası, Karagöl, Uzungöl, Çamlıhemşin, Sis Dağı ve Sümela Manastırı apayrı bir keyfe sahiptir.

Yine Van çıkışlı Karadeniz turları sayesinde Batı Karadeniz bölümü açısından düzenlenen turlarda da doğal güzellikler ve tarih bir araya gelmektedir. Sakarya Ovası’ndan başlayarak Samsun’a kadar uzanan bir yolculuk ile özellikle Bartın’da Amasra, Karabük’te Safranbolu tarihi evleri, kanyonları ve Amasra sahilleri ile çok keyifli bir gezi sunmaktadır. Bu gezi sırasında Bolu’da Abant, Düzce’de Akçakoca gibi birçok durak ve Gölcük Tabiat Parkı gibi güzellikler bulunmaktadır.

Van Çıkışlı GAP Turları

van cikisli gap turlari

Van üzerinden Doğu kültüründen Güneydoğu kültürüne ulaşmak açısından da GAP turları avantajlı bir yapıya sahiptir. Genellikle konaklamalı bir yapıya sahip olan bu ekonomik tur programlarında birçok şehirde tarihi yapılarda konaklama fırsatları bulunmaktadır. Genel olarak Van çıkışlı GAP turları sırasında Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Diyarbakır gibi birçok farklı durak yer almaktadır.

Gaziantep’ten başlayarak eski çarşıları, Arkeoloji Müzesi ve Zeugma gibi noktalardan geçen Van çıkışlı GAP turları bir sonraki durakta Adıyaman’a ulaşmaktadır. Adıyaman’da Nemrut Dağı tapınağı ve Tanrı Zeus heykeli gibi muhteşem eserler sonrasında Şanlıurfa’ya dönen bir yolculuk bulunmaktadır. Şanlıurfa’da muhteşem Peygamberler Şehri atmosferi içerisinde Eyüp Peygamber Makamı, Şuayb Peygamber Şehri, Harran, Balıklıgöl, Göbeklitepe, Halfeti gibi birçok güzellik bulunmaktadır.

Şanlıurfa ve yine bir sonraki durakta Mardin, mutfak kültürü ile size ayrı bir keyif sunarken, Mardin’de aynı zamanda Dayrüzzeferan Manastırı, Dara Antik Kenti, Mor Yakup Manastırı, Tarihi PTT Evi, Kırklar Kilisesi ve Zinciriye Medresesi gibi birçok önemli yapı bulunmaktadır. Uzun ve keyifli bir yere sahip olan Van çıkışlı GAP turları çerçevesinde Batman’da Hasankeyf, Siirt’te Malabadi, Diyarbakır’da surlar ve Atatürk köşkü gibi birçok yapı ile tur eşsiz bir tarih yolculuğu sunmaktadır.

Van Kalkışlı Ege Turları

van kalkisli ege turlari

Ege bölgesinin ormanları, sahilleri, dağları ve turistik yaşamı Van iline göre çok farklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Van kalkışlı Ege turları her yıl popüler bir yere sahip olarak sahil gezileri için tercih edilmektedir. Özellikle ilkbahardan itibaren düzenlenen bu Van çıkışlı turlar keyifli doğa turları için fırsat sunmaktadır. Bu tur programında yolculuklar en güneyde Fethiye’den başlayarak Muğla’nın farklı noktaları, Denizli’de Pamukkale, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale’ye kadar uzanmaktadır.

Van kalkışlı Ege turları düzenlenirken özellikle Fethiye’de Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz, Bodrum sahilleri, Marmaris, Datça, İzmir’de Çeşme ve Efes Antik Kenti gibi noktalardan geçilmektedir. Tüm bu noktalarda Ege sahillerinin güzelliği ile denize girme keyfi, eşsiz Ege mutfağına ulaşma şansı ve çevredeki antik kentler gibi tarihi noktaları görme şansı yer almaktadır.

Van Çıkışlı Yurtdışı Turlar

van cikisli yurtdisi turlari

Yurtdışı tur gezileri kapsamında özellikle Van çıkışlı turlar içerisinde İran yolculukları gibi alternatifler bulunmaktadır. Hemen İran sınırında bulunması ile Van çıkışlı yurtdışı turlar kapsamında birçok farklı şehirden gelen kişiler ile Van üzerinden İran ve Azerbaycan gibi ülkelere ulaşma imkanı çok daha pratik bir yere sahiptir.

İran ve Azerbaycan gezileri dışında Van çıkışlı yurtdışı turlar açısından İstanbul ve Ankara üzerinden aktarmalı uçak seferleri ile özellikle Avrupa ülkelerine düzenlenen turlar bulunmaktadır. Vizeli veya vizesiz seyahat imkanları değişmekle birlikte değişen bütçelere göre Orta Avrupa turları, Balkan turları, Kuzey Avrupa turları, Orta Asya veya Uzakdoğu turları gibi birçok program ile birlikte bu hizmetler verilmektedir.

 

Van’da bulunan yerel acenteler bir çok noktaya tur düzenlemektedir. Bu noktaların en popüler olanlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Van çıkışlı turlar mevsime göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu noktalar dışında da Van tur acentelerinin yaptığı farklı turlarda yapılabilmektedir.

Van çıkışlı tur noktalarının en popülerleri

  • Van çıkışlı Kapadokya turları
  • Van çıkışlı Gürün Darende Turları
  • Van çıkışlı Dalyan Turları
  • Van çıkışlı Doğu Karadeniz Turları
  • Van çıkışlı Batı Karadeniz Turları
  • Van çıkışlı Lavanta Bahçeleri Turları
  • Van çıkışlı Sivas Turları
  • Van çıkışlı Antalya Turları
  • Van çıkışlı Güney Doğu Turları