0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

15 Tatil Nasıl Verimli Geçirilir ?

15 gün tatil, öğrencilerin yarım dönem eğitim gördükten sonra gerek öğrencilerin gerek de öğretmenlerin 2 haftalık kısa bir ara vererek geçirdikleri yoğun dönemin yorgunluğunun atılması için bir fırsattır. Dolayısıyla bir sonraki eğitim sürecine daha dinamik bir şekilde başlayabilmek için kendimize vakit ayırmalı ve izin vermeliyiz. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Doğru biline yanlışlar nelerdir?

 15 Gün Tatilde Neler Yapabiliriz?

 Bunun için kısa tatillere çıkılarak, farklı yerler görerek kafamızı dağıtabiliriz. Ayrıca tercih edilen yerler daha çok tarihi mekânlar seçilirse genel kültür bakımından bir donanıma sahip olabiliriz. Ev sınırları içerisinde hobilerimize yönelebilir ve bazı etkinlikler yapılabilir.

Bunlar kişinin ilgi alanlarına göre değişiklik gösterse de resim çizmek, puzzle yapmak, yazmak, gibi evde yapılabilecek aktiviteler olabilir. Şehir değiştiremem ama evden de çıkabilirim denilirse arkadaşlar ile buluşulabilir ve okul zamanındaki gibi olmadan daha az bir kısıtlamayla vakit geçirilebilir.

Bisiklet ya da paten sürmek gibi daha sporsal faaliyetlerde bulunulabilir.

 15 Gün Tatilde Ders Adına Neler Yapılmalı?

 Her ne kadar tatil de olsa bu kendimizi derslerden tamamen soyutlayacağımız anlamına gelmez. Tabi ki gelecek döneme daha sağlam başlayabilmek için mental bir rahatlama adına belli bizi dinlendirecek faaliyetlerde bulunmalıyız. Ancak aynı zamanda geçmiş dönemin tekrarını yapmak, testler çözmek, ilgimizi çeken türlerde kitaplar okumak ve hatta mümkünse gelecek döneme hazırlık olarak ön bir çalışma yapmak ve bunun için zaman ayırmak tatilimizin en verimli hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Tabi burada önemli bir çizgi vardır. Eğer tatili tamamen ders ile geçirir ve kendimize izin vermezsek bu tatil olmaktan çıkar ve aslıda kendimize iyilik yaptığımızı düşünüp, en verimli bir şekilde tatilimizi geçirdiğimizi düşünürsek yanılırız. Dolayısıyla tatili verimli geçirmekle tatili tamamen çalışarak verimli geçirdiğini düşüme durumu karıştırılmamalıdır.

 Öğretmenler İçin En Verimli 15 Gün Tatil

 Ortak noktalar bulunmakla birlikte değerli öğretmenlerimiz için de ayrı bir başlık açılmalıydı. Öğretmenler genel olarak sınıflarda sesli ortamlarla karşı karşıya kaldıkları için sessiz, sakin bir tatil yapmak harika bir seçim olacaktır.

Tur Kalkış Noktaları sayfasından yaşadığınız şehri seçerek tüm turları görüntüleyebilir ve hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Aynı zamanda belli internet siteleri üzerinde eğitim almak istedikleri konularda kurslar alabilir, branşları hakkında her türlü bilgi kaynağından yararlanarak sahip oldukları bilgi birikimlerine daha fazlasını ekleyip verimli bir tatil geçirebilirler.

Cevap Bırakın

Call Now ButtonHemen Ara