0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Turist olarak nasıl yurtdışına gidebilirim?

turist olarak nasıl yurtdışına giderim

İlk önce nereye gitmek istiyorsun ona karar vereceksin. Hayallerin seni nereye götürmek istiyor, nasıl mutlu olacağını düşünüyorsun ya da hangi ülke hayallerini yansıtıyor. İşte aklında ki tüm bu sorulara bir cevap bul ve ardından nereye gitmek istiyorsan kararını ver.

 Plan Yapmadan Önce Pasaportunuz Var mı?

 Nereye gideceğine karar vermeden önce bir pasaportunuzun olması gerekiyor. Pasaport çıkarma işlemleri ne kadar zahmetli olsa da bir o kadar heyecan verici. Gideceğiniz yere karar vermeden önce mutlaka pasaportunuzu halletmeniz gerekiyor.

 Bütçenize Uygun Bir Yer Seçin

 Hepimiz hayallerimizi gerçekleştirmek için çok fazla planı vardır. Tabi bazen buna ekonomik şartlarımız yetmiyor olabilir. İşte burada en önemli şey plan. Bütçenize uygun olan ve üstesinden gelebileceğinizi düşündüğünüz ülkeleri araştırın. Tabi bu ülkeleri araştırırken hayallerinizi de göz önünde bulundurun. Bütçenize uygun bir ülke tercih etmeniz sizin için her zaman daha konforlu olacaktır.

Gittiğiniz Yerlere, Nasıl gidecek? Nerede Konaklayacaksınız?

 Bunun çözümü de çok basit. Tatil planlarınızı önceden yapacağınız için uçak-gemi veya tren biletlerinizi de önceden alarak daha ucuz bir yol planı yapabilirsiniz. Ne kadar önceden alırsanız sizin için o kadar uygun fiyatlı olacaktır. Konaklamak için ise kalacağınız gün sayısına göre değişebilir ama pahalı otelleri tercih etmektense daha fazla gezip daha uygun fiyatlı otel veya hostellerde kalmanız daha ekonomik olacaktır.

Peki, Her Şeyi Planladınız Ve Karar Verdiniz

 En önemlisi seyahat öncesi hazırlığınız ve seyahat sırasında farkında olmadan harcayacağınız para. Seyahat öncesi hazırlıklarınızın en önemlisi gideceğiniz ülkeyi iyi araştırmak. Eğer varsa imkanlarınız ülkeni gezilecek tarihi turistik yerleri hakkında ufakta olsa bir araştırma yapın. Bu sizin için avantaj olacaktır. En azından ekonomik olarak kendinizi bazı gezi/aktivitelere hazırlamış olacaksınız.

 İşte bütün bunları halledebilirseniz turist olarak yurtdışını gezebilirsiniz. Hayallerinizin sizden büyük olmasına izin vermeyin. Gerçekleşemeyecek hiçbir hayal yoktur. Sadece onları hayatınızın bir planı haline getirin. Çaba sarf edin. En ufak sorunlarda güçlü olmayı becerin. Çünkü yurtdışına çıkmak bazen zor olabiliyor. Özelliklede vize ve pasaport işlemlerinde sabrınızı iyi koruyun. İyi koruyun ki sonunda ödülünüz hayalleriniz olsun.

Cevap Bırakın

Call Now ButtonHemen Ara