0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Albertina Müzesi

Albertina Müzesi Avusturya’ nın Viyana şehrinde bulunur. Viyana zaten Avrupa’ nın kültür başkentidir. Viyana’da pek çok müze bulunmaktadır. Bu müzeler içinde en ünlü olan müze Albertina Müzesidir. Albertina Müzesinde 65.000 adet çizim bulunmaktadır. Ayrıca bir milyonun üzerinde taşbaskı, gravür ve ağaç baskı tekniklerinin kullanılmış olduğu baskı eserleri vardır. Albertina Müzesi Dünyadaki en geniş ölçekli grafiklerin bulunduğu bir eseride içerisinde bulundurmaktadır.

Albertina Müzesi Viyana şehrinin Albertinaplatz Meydanında bulunmaktadır. Yapı yedinci yüzyılda yapılmıştır. O zamanlar Taroucca Sarayı ismi ile yapılmış. Sonrasında el değiştirmiş ve Albertina Sarayı adını almıştır. Bugün ise Albertina Müzesi olarak hizmet vermektedir. Albertina Müzesi klasik Avusturya mimarisinin izlerini taşımaktadır.

Albertina Müzesi üç farklı bölümden oluşur. Bir çok sanat eserini barındıran müzede , 65.000 çizim ve bir milyonun üzerinde baskı eser vardır. Bu müzede eserleri sergilenen sanatçılar arasında Michelangelo, Leonardo Da Vinci, Albrecht Dürer, Rembrandt gibi isimler yer almaktadır. Bu tür paha biçilmez eserlerin sergilendiği bölüm müzenin ilk bölümüdür.

Müzenin ikinci bölümünde ise mimari koleksiyonlar vardır. İkinci bölümde 15.000 civarı proje ve 10.000 civarı ek çizim bulunur. Ayrıca 16. – 18. yüzyıl arasındaki döneme ait 2.000 civarında İtalyan Mimari çizim de vardır.

Albertina Müzesnin üçüncü bölümünde ise stüdyo fotoğrafları ve erken dönem renkli fotoğraflar bulunur. Ayrıca bu bölümde bilimsel Fotoğrafçılık alanı da vardır.

Albertina Müzesi hafta içi günlerde saat 10:00 – 18:00 arasında ziyarete açıktır. Yalnızca çarşamba günleri ise 10:00 – 21:00 arasında ziyaretçlere açıktır. Müze giriş ücreti 14 euro dur. Albertina Müzesi Viyana şehrinin en kayda değer görülmesi gereken yerlerinin başında gelir.

Albertina Müzesinin yakınlarında Imperial Cryript, St. Anna’s Kilisesi, Neue Burg, Heldenplatz da bulunmaktadır. O bölgeye gittiğinizde buraları da ziyaret edebilirsiniz.

Albertina Müzesine gitmek için metronun U1, U2 ve U4 hatlarında Karlsplatz’da inerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca direk olarak 2A numaralı otobüs le de gidebilirsiniz.

Cevap Bırakın

Call Now ButtonHemen Ara