0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Leonardo Da Vinci Bilim Ve Teknoloji Müzesi

Leonardo Da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi İtalya’ nın Milano şehrinde bulunur. Esasında tam ismi Leonardo di ser Piero da Vinci olan ünlü ressam 1452 senesinde doğmuştur. Da Vinci en çok ünlü tabloları ve bilimsel çalışmaları ile tanınmaktadır. İşte bu ünlü bilim ve sanat adamının doğumunun 500. yılı dolayısıyla Leonardo Da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi açılmıştır.

Bu müzede Da Vinci’ nin çizimlerinden esinlenerek oluşturulmuş makinelerin koleksiyonu bulunur. Müzeye ulaşım için metroya ulaşabilirsiniz.

Müze 16. yüzyılda Olivetan rahipleri için yapılmış manastırın düzenlenmesi ile oluşmuştur. Bu bina geçmişte savaş zamanlarında askeri üs olarak da kullanılmıştır. 1947 yılında ise yapı teknoloji müzesine dönüştürülmüştür. Halka ziyarete ise 1953 senesinde açılmıştır.

Müzede sergilenen eserlerden bazıları :

– Regina Margherita : Müzenin birinci katında bulunmaktadır. Bu makine 1800 yıllarında dokuma ve aydınlatma işinde kullanılan buharlı jeneratördür. Bu alet buhar gücünden elektrik elde etmenin ilk sembolüdür. Müzenin diğer ilginç bölümleri ise kara madde teorileri ve ışığın yansıması deneylerinin bulunduğu bölümlerdir. Karanlık madde teorilerinin de bulunduğu bir bölüm vardır.

Müzenin ikinci katında ise tamamen uzay ile ilgili bölümler vardır. Bu katta zamanında Rus kozmonotların kullanmış olduğu araçlar ve aksesuarlar sergilenmektedir. Ayrıca Ay’ dan gelen taş numuneleri de vardır. Buradaki uzay aracı similasyonu sayesinde astronot gibi hissedebilmeniz mümkündür.

Müzenin diğer bölümlerinde ise buharlı makineler sergilenmektedir. Harflere göre tanzim edilmiş bir sürü oda vardır. Buhar gücü ile çalışmış trenler ve gemiler bile sergide vardır.

Leonardo Da Vinci Bilim ve Teknoloji müzesi 9:30 – 18:30 saatleri arasında ziyaret kabul etmektedir. Pazartesi günleri ise müze kapalıdır. Müzeye girebilmek için 10 euro ücret ödemeniz gerekmektedir.

Yakınlarda gezilebilecek yerler : Santa Maria Delle Grazie Bazillikası ve Arkeoloji Kent Müzesi

Cevap Bırakın

Call Now ButtonHemen Ara