0850 707 04 84 info@turzz.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve ayrıca turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz..
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Konfirme*
İsim*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Form göndermeyi onayladığınızda Gizlilik Sözleşmesi Onaylanmış sayılır. Bilgileriniz Tur Acentesi ile paylaşılacaktır.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten bir üye misiniz?

Giriş Yap

Amerikan Doğu Tarihi Müzesi

amerika doğa tarihi müzesi

Amerikan Doğa tarihi müzesi 1800 lü yılların başlarında yapılamaya başlanmıştır. Bu proje yapıldığı seneden itibaren Dünya’daki en eşsiz yerler arasındadır. Amerikan Doğa tarihi müzesinin ilk inşa edilen binası bugüne göre oldukça küçüktü. Amerikan Doğa tarihi müzesi gotik mimari tarzında yapılmıştır. Bu kompleks her geçen yıl geliştirilmiş ve giderek daha geniş bir alana yayılmıştır.

Bugün Amerikan Doğa Tarihi Müzesi 25 adet binadan oluşmaktadır. Müze o kadar geniş bir alana sahiptir ki ziyarete gidenler kompleks içinde kaybolmadan bu turu tamamlayamazlar. Bu kaybolmaları önlemek için kaşif adı verilen bir uygulama geliştirilmiştir. Akıllı telefonunuza bu uygulamayı indirerek kaybolmadan gezebilirsiniz. Bu uygulamada mavi nokta ile bulunduğunuz yeri görerek yolunuzu bulabilirsiniz.

Amerikan Doğa Tarihi Müzesinde göreceklerinizi hayal bile edemezsiniz. Bu müzede neredeyse yok yok. Fosillerden dinazorlara, gezegenlere, okyanus hayatına, insan biyolojisine ve evrime kadar daha pek çok şeyi bu müzede bulabilirsiniz. Mayalar ve inkalar gibi çok eskilerde yaşamış medeniyetlerin kalıntıları da mevcuttur. Ayrıca ömrü 1300 yıı geçen ağaçları bile bulabilirsiniz.

Müzede en çok dikkat çeken bölüm ise dinazorlar ile ilgili olan bölümdür. Bu bölümde adeta gerçek dinazorlar arasında gezeceksiniz. Bu görselliklerin yanında eğitici, bilgilendirici tanıtımlar ve görseller bulunmaktadır. Bu müzeyi gezmek için bir gün yetersiz kalacaktır.

Bu sebeple ziyaretçilerin gıda ihtiyaçlarını karşılayacakları Museum Food Court ve Starlight Cafe mevcuttur. Bu iki yerde atıştırmalık bir şeyler alabilirsiniz. Ayrıca Cafe on One ve Cafe on Four adındaki yerlerde iiyi bir ziyafet çekmeniz de mümkün.

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi noel ve Şükran günü haricinde her gün saat 10:00 – 17:45 arasında ziyaret edilebilir. Müzenin giriş ücreti ise yetişkinler için 23 dolar, öğrenciler için 18 dolar, 12 yaş altı çocuklar için 13 dolardır.

Müze adresi : 79th Street, Central park West, New York

Cevap Bırakın

Call Now ButtonHemen Ara